چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹
12:34:00 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزادراهی از حرم تا حرم
آزادراهی از حرم تا حرم
استاندار سمنان : توزیع میوه عیدانه در این استان از بیست و پنجم اسفند آغاز می شود.

آزادراهی از حرم تا حرمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اجرای آزادراه حرم تا حرم در مهر ماه سال ۸۹ باهدف اتصال قم به خراسان رضوی از مسیر استان سمنان در دستور کار قرار گرفت.
بر اساس قرارداد دولت و قرارگاه خاتمالانبیاء ، سهم بخش دولتی در این پروژه ۷۰ درصد و سهم بخش خصوصی ۳۰ درصد پیشبینیشده بود.
طرح آزاد راه حرم تا حرم به منظور گسترش شبکه آزاد راهی کشور در بستر BOT ( مشارکت بخش خصوصی ) با همکاری قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا از سال ۹۱ از قم به گرمسار آغاز شد و در مدت دو سال اولین قطعه آن در مسیر قم – گرمسار به طول ۱۵۰ کیلومتر بهره برداری رسید .
هم اکنون با فعالیت جهادی متخصصان ، مرحله دوم آزاد راه حرم تا حرم در مسیر گرمسار – سمنان در دست اجراست.

اتمام مرحله دوم ؛ زودتر از موعد مقرر
آزادراهی از حرم تا حرمساخت قطعه گرمسار – سمنان به طول ۱۱۵ کیلومتر با اعتبار هزار میلیارد تومان و پیش بینی ۴۲ ماه زمان ساخت ، از خرداد امسال آغاز شده است .
مدیر عامل شرکت احداث و بهره برداری آزاد راه حرم تا حرم معتقد است: با توجه به پیشرفت کار ، این مرحله زودتر از زمان پیش بینی شده افتتاح خواهد شد.
سعید نور علیزاده میانجی می گوید: با کار جهادی متخصصان راهسازی، ۶۰ کیلومتر از این مسیر را ۱۵ ماه زودتر به اتمام می رسانیم.
آزاد راه حرم تا حرم ، ۱۰ بانده است ، چهار باند آن پیش از این ساخته شده و برای ساخت شش باند دیگر در قطعه دوم این آزاد راه به سه میلیون متر مکعب خاک برداری ، پنج میلیون متر مکعب خاکریزی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آسفالت نیاز است.
علیزاده میانجی می گوید : برای اجرای قطعه دوم با مشخصات ذکر شده ، هم اکنون ۶۰۰ نفر با ۲۵۰ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین مشغول به کارند.

خبر جدید  قهرمانی دامغان در مسابقات موتورکراس استان سمنان

آغاز ساخت قطعه منتهی به مشهد مقدس
آزادراهی از حرم تا حرمهمزمان با کار در مسیر گرمسار – سمنان ، ساخت قطعه دیگر این آزاد راه در مسیر منتهی به مشهد مقدس به طول ۵۰ کیلومتر آغاز شده است .
خیراالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید : این منطقه ، کوهستانی و صعب العبور است و طرح به سختی پیشرفت می کند
او با اشاره به بودجه توسعه راه های کشور در سال ۹۸ ابراز امیدواری کرد : با تامین اعتبارات طرح ها در سال آینده روند اجرای این طرح پویاتر شود.

چرا آزاد راه بسازیم ؟
آزادراهی از حرم تا حرمآزاد راه حرم تا حرم مسیری است که شبکه آزاد راهی کشور را تکمیل می کند.
هاشم وحیدی کارشناس راه سازی می گوید : در مجموع آزاد راه های کشور ، شبکه آزادراهی مرکز به غرب از تهران، تبریز و بازرگان ، شبکه آزادراهی جنوب شامل تهران، اهواز ، بندر امام و شبکه آزاد راهی شرق کشور از طریق آزادراه حرم تا حرم شامل شهرهای قم، تهران، سمنان، شاهرود، سبزوار و مشهد به هم متصل می شوند و به این ترتیب شبکه آزادراهی از جنوب تا مرکز و غرب و شرق کشور را می گسترانند.
وحیدی همچنین اتصال مرزهای غربی به شرقی، ارتقاء ضریب ایمنی جاده ای، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش تصادفات جاده ای، افزایش دسترسی به آزادراه شمال به جنوب و غرب به شرق، کاهش طول مسیر را از اهداف ساخت آزاد راه حرم تا حرم بیان کرد.
کارگران مشغول به کارند
آزادراهی از حرم تا حرمحرکت همزمان ده ها غلطک جاده ای در مسیر گرمسار – سمنان ، این روزها یکی از جاذبه های اقتصادی منطقه است.
علیرضا حدادی ، مدیر کارگاه آزاد راه حرم تا حرم می گوید : قطعه گرمسار به سمنان در سه بخش ساخته می شود ، فاز اول ، از گرمسار به آرادان ۳۰ کیلومتر و فاز دوم از آرادان تا سرخه ۶۰ کیلومتر است که در این دو بخش ، کارگران مشغول به کارند.
پیش بینی ها حاکی است تا پایان سال ۹۸، قطعه دوم از آرادان تا سرخه تکمیل شود.
حدادی می گوید : فاز سوم از سرخه تا سمنان است و ساخت آن بعد از توافق مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با مدیران استان سمنان آغاز می شود.

خبر جدید  رتبه سوم شهرداری مهدیشهر در لیگ برتر هاکی

معاون غنی سمنان تامین کننده مصالح آزاد راه
آزادراهی از حرم تا حرمظرفیت معدنی استان سمنان سبب شده مصالح ساخت آزاد راه حرم تا حرم بجز قیر ، از همین استان تامین شود.
سعید بزرگی سرپرست پروژه آزاد راه حرم تا حرم می گوید : سه معدن در استان سمنان برای تامین مصالح آزاد راه حرم تا حرم فعال است.
به گفته وی ، از یکی از این معادن چهار هزار تن مصالح و از بقیه دو هزار تن مصالح برای ساخت این طرح راه سازی استخراج می شود و این یعنی آزاد راه حرم تا حرم نه تنها در بخش ساخت و ساز اشتغال مستقیم داشته بلکه در بخش معادن هم به طور غیر مستقیم اشتغالزایی کرده است .
آزاد راه حرم تا حرم از مجتمع های بین راهی هم بی بهره نخواهد ماند و راه اندازی این مجتمع ها هم اشتغال پایداری در این مسیر ایجاد خواهد کرد.

خبر جدید  تصادف زنجیره ای در محور ایوانکی-گرمسار/ ۸۹ نفر حادثه دیدند

سفری امن در مسیر حرم تا حرم
آزادراهی از حرم تا حرمهم اکنون در کشور هزار و ۲۶۰ کیلومتر آزادراه در حال ساخت است .
این آزادراه ها در ۱۶ محور و در قالب ۱۰ پروژه ساخته می شود که یکی از مهمترین آنها آزاد راه حرم تا حرم است .
این طرح به طول هزار کیلومتر ، تنها آزاد راه شرق کشور است که با ساخت آن مسیر آزاد راهی ایران به دو هزار و ۵۰۰ کیلو متر میرسد
پیش بینی ها حاکی است ، این طرح در مجموع تا ۱۰ سال آینده تکمیل شود و بیش از ۲۰ میلیون مسافر مسیر حرم حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) در مسیری استاندارد و با طراحی های به روز دنیا سفری ایمن داشته باشند.


منبع :: http://semnan.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد