یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
12:17:32 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آسمان استان سمنان بارانی است/ تداوم بارش‌ها تا دوشنبه
آسمان استان سمنان بارانی است/ تداوم بارش‌ها تا دوشنبه
به گزارش خبرنگار مهر، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد آسمان غالب نقاط استان سمنان هم‌زمان با صبح یکشنبه ششم اسفندماه ۹۶ ابری است و بارش باران با توجه به ورود و استقرار سامانه بارشی از سمت غرب کشور به شرق، تا فردا نیز ادامه خواهد داشت هرچند شدت بارش‌ها بسیار پراکنده بوده و در […]

به گزارش خبرنگار مهر، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد آسمان غالب نقاط استان سمنان هم‌زمان با صبح یکشنبه ششم اسفندماه ۹۶ ابری است و بارش باران با توجه به ورود و استقرار سامانه بارشی از سمت غرب کشور به شرق، تا فردا نیز ادامه خواهد داشت هرچند شدت بارش‌ها بسیار پراکنده بوده و در ارتفاعات حتی انتظار بارش به‌صورت برف نیز می‌رود.

بارش برف همچنین از شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه در برخی نقاط مانند شهمیرزاد، فولاد محله، تاش و مجن و برخی نقاط بخش کالپوش و رضوان آغاز و تا سپیده صبح ادامه داشت از سوی دیگر ارتفاعات جنوبی البرز پس از برف صبح امروز، یکشنبه ششم اسفندماه سپیدپوش شده است.

دمای مرکز استان سمنان ۹درجه بالای صفر

نکته قابل‌توجه در مقوله هواشناسی امروز استان سمنان این است که در اتفاقی نادر هم‌زمان با شامگاه شنبه هر هشت شهرستان استان هوایی بارانی داشتند اما صبح یکشنبه از میزان ابرها در شهرهای غربی مانند گرمسار و ایوان کی کاسته شد، هم‌اکنون اما دمای هوای مرکز استان ۹درجه بالای صفر است و رطوبت ۹۵درصد بارش ملایم باران را پدید آورده است؛ پیش‌بینی هواشناسی برای فردای سمنان نیز احتمال تداوم بارش‌ها و وزش باد است همچنین سامانه کم‌فشار بارش زا از شامگاه دوشنبه سمنان را ترک می‌کند.

خبر جدید  40 دقیقه راه از تهران تا جاده ابریشم

در شاهرود نیز بارش باران از شامگاه گذشته آغاز و در برخی مناطق تاکنون ادامه دارد، بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود این بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان استان سمنان، برای روز یکشنبه ۱۱ و سه درجه بالای صفر است همچنین در ارتفاعات این شهرستان بارش برف قله‌ها را سپیدپوش کرده است.

بارش باران در دامغان و میامی

پیش‌بینی هواشناسی برای دامغان نیز بارش باران تا بامداد دوشنبه است، برای امروز بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۳ و چهار درجه بالای صفر عنوان‌شده و هم‌اکنون دمای هوا ۹درجه بالای صفر گزارش می‌شود از سوی دیگر بارش ۷.۲میلی‌متری در دامغان، هوایی مطبوعی را برای صبح یکشنبه دیار صددروازه رقم شده است.

خبر جدید  ۵۸۴ واحد تولیدی استان سمنان با مشکل مواجهند

آسمان میامی این شرقی‌ترین شهرستان دیار قومس نیز ابری است و بارش باران از صبح یکشنبه همه‌جا را فرار گرفته اما میزان آن به‌اندازه دامغان و سمنان نبوده است بر طبق اعلام هواشناسی هم‌اکنون دمای هوای میامی ۹درجه بالای صفر است و ابرها تا صبح دوشنبه در این شهرستان می‌مانند بارش‌ها در رضوان نیز به‌صورت برف ادامه خواهد داشت.

گرمسار تنها شهر آفتابی

گرمسار تنها شهر آفتابی روز یکشنبه استان است، دمای هوا هم‌اکنون ۱۰ درجه بالای صفر گزارش‌شده و زمین از بارش شب گذشته خیس است در ایوانکی نیز شرایط مشابه به نظر می‌رسد با این تفاوت که ابرها هنوز در این غربی‌ترین شهرستان دیار قومس پابرجا هستند پیش‌بینی هواشناسی برای روزهای آتی این دو شهرستان همسایه، کاهش ابرها، آسمان نیمه‌ابری و اتمام بارندگی خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در این دو شهرستان به ترتیب ۱۵ و شش و ۱۵ و پنج درجه بالای صفر خواهد بود.

خبر جدید  «بی‌توجهی به ساختار ذهنی انسان مدرن» مشکل طراحی‌ها در صنایع‌دستی

درنتیجه باید گفت آسمان غالب نقاط استان سمنان امروز یکشنبه ابری است و در بیشتر نقاط استان باران می‌بارد از سوی دیگر اما طی امشب و فردا از میزان ابرها از سمت غرب کم‌کم کاسته شده و سامانه بارشی کم‌فشار از سمت شرق از استان سمنان خارج می‌شود درنتیجه از صبح دوشنبه کم‌کم آسمانی آفتابی از سمت غرب مهمان دیار قومس می‌شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد