سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
11:39:55 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمادگی برای توزیع بسته فرهنگی نوروزی در استان سمنان وجود دارد
آمادگی برای توزیع بسته فرهنگی نوروزی در استان سمنان وجود دارد
به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی غلامحسین سما کوش صبح یکشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، ضمن بیان اینکه همکاری کتابخانه‌های عمومی و میراث فرهنگی می‌تواند درزمینهٔ معرفی ظرفیت‌های استان مؤثر باشد، تأکید کرد: آمادگی برای توزیع بسته فرهنگی نوروزی در استان با همراهی میراث فرهنگی و سایر اعضای ستاد […]

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی غلامحسین سما کوش صبح یکشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، ضمن بیان اینکه همکاری کتابخانه‌های عمومی و میراث فرهنگی می‌تواند درزمینهٔ معرفی ظرفیت‌های استان مؤثر باشد، تأکید کرد: آمادگی برای توزیع بسته فرهنگی نوروزی در استان با همراهی میراث فرهنگی و سایر اعضای ستاد تسهیل سفرهای نوروزی وجود دارد.

وی افزود: بسته‌های فرهنگی می‌تواند شامل نقشه‌ها، کتابچه‌ها، معرفی مکان‌های دیدنی و تاریخی، بسته فرهنگی نوروزی گردشگران، معرفی جاذبه‌های توریستی درزمینههای مختلف گردشگری طبیعی، درمانی، ورزشی و … بین مسافران توزیع و تا حدی موجبات افزایش ماندگاری مسافران به‌خصوص زائران حرم رضوی در ایام نوروز را فراهم کند.

قابلیت جذب گردشگر توسط کتابخانه عمومی سمنان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در دیگر بخش سخنان خود، ضمن بیان اینکه کتابخانه مرکزی استان قابلیت گردشگری و جذب توریست را دارد، تأکید کرد: تعامل این اداره کل با میراث فرهنگی می‌تواند موجب شناساندن ظرفیت‌های این کتابخانه به مسافران شود.

خبر جدید  عدم ورود سرمایه گذاران در سمنان آسیب شناسی شود

سما کوش بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های کتابخانه مرکزی استان سمنان در حوزه گردشگری این است که می‌توان برنامه‌هایی مانند نقد و معرفی و بررسی کتاب‌ها و تولیدات حوزه نشر و گردشگری را در این مکان برگزار کرد تا به نقطه‌ای مشترک درزمینهٔ توسعه گردشگری استان مستعد سمنان رسید.

وی افزود: خوشبختانه تولیدات خوبی در حوزه گردشگری در سطح استان سمنان وجود دارد که می‌توان معرفی، نقد و بررسی آن‌ها را با همراهی میراث فرهنگی و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، صورت داد.

خبر جدید  آبگیری بندهای خاکی سرحدات میامی + فیلم

بازدید اعضای کتابخانه عمومی از ابنیه تاریخی سمنان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بیان کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های همراهی و همکاری بین میراث فرهنگی و این اداره کل، برنامه‌ریزی برای بازدید اعضای کتابخانه‌های عمومی استان از مکان‌های تاریخی و گردشگری است که این امر می‌تواند در شناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان نقش بسزایی داشته باشد همچنین این اقدام باعث نشاط اجتماعی نیز می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان نیز در این دیدار گفت: تنها کتابخانه تخصصی فرهنگ و هنر در سطح استان ‌در این اداره کل قرار دارد که نشان می‌دهد نگاه ما به مقوله کتاب و تولیدات حوزه نشر، نگاه ویژه‌ای بوده است.

خبر جدید  تقویت برنامه های فرهنگی و قرآنی برای بازگرداندن زندانیان به زندگی عادی

حسین خواجه بیدختی تأکید کرد: خوشبختانه شاهد حضور پرشور پژوهشگران برای استفاده از منابع کتابخانه تخصصی فرهنگ و هنر میراث فرهنگی استان سمنان هستیم که این امر می‌تواند به اعتلای زیرساخت‌های حوزه نشر و تولیدات فاخر فرهنگی با موضوع میراث فرهنگی و گردشگری کمک شایانی کند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا همچنین میراث فرهنگی آمادگی دارد تا این کتابخانه را به یکی از ابنیه تاریخی سمنان منتقل سازد تا مراجع کتاب را در بستر یک بنای تاریخی دست بگیرند و قطعاً تأثیرگذاری این امر در بین مخاطبان افزایش خواهد یافت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد