پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹
20:05:40 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ادغام بانک ها تصمیم انقلابی در نیروهای مسلح بود
ادغام بانک ها تصمیم انقلابی در نیروهای مسلح بود
۱۱۰ طرح اشتغال روستایی با حضور معاون اول رییس جمهور در استان سمنان به بهره برداری رسید

ادغام بانک ها تصمیم انقلابی در نیروهای مسلح بودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اسحاق جهانگیری در سفر به استان سمنان و در آیین افتتاح بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه سرب و مس کشور در آرادان گفت: بانک های نیروهای مسلح نسبت به بانک های خصوصی شرایط بهتری داشتند و پس از سه سال بررسی ، تصمیم به ادغام این بانک ها گرفته شد و این اقدام با موافقت رهبر معظم انقلاب همراه بود.
وی تاکید کرد: ادغام مجموعه بانک های نیروهای مسلح با کمترین دغدغه در بین این نیروها، مردم و سهام داران انجام شد و مساله اقتصادی خاصی پیش نیاورد.
جهانگیری افزود : این ادغام بار غیرمتعارف نیز به دولت وارد نکرد و نیروهای مسلح هم از این کار استقبال کردند.
جهانگیری گفت : نیروهای مسلح تمایل داشتند کل بانک هایشان را به دولت واگذار و خود را از بانکداری جدا کنند.
معاون اول رئیس جمهوری همچنین با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران افزود: آمریکا جنگ علیه اقتصادی با ایران را با ایجاد اتاق جنگ در وزارت خزانه داری خود برنامه ریزی کرد که هدف آن فروپاشی اقتصاد ایران بود.
جهانگیری یکی از شاخه های اصلی تحریم علیه ایران را فلزات گران بها، مس و فولاد عنوان کرد و گفت: با وجود این تحریم ها، صنایع فولاد و مس در ایران به هیچ بحرانی برنخورده است.
معاون اول رییس جمهوری افزود : افتتاح بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه سرب و مس کشور در آرادان، تولید مس کشور را به ۳۸۰ هزار تن در سال می رساند در حالی که مصرف آن در کشور بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تن برآورد می شود.
وی به برنامه های پیش بینی شده برای فلزات پیشرفته موجود در کشور تاکید کرد و گفت: پیش بینی های لازم برای تیتانیوم و برخی فلزات کاربردی دیگر که معادنش در کشور وجود دارد، انجام شده است.
معاون اول رئیس جمهوری همچنین سمنان را استان پر ظرفیتی عنوان کرد و گفت: سمنان در حوزه های فرهنگی، تاریخی، زیربنایی، زیرساختی و اقتصادی از استان های راهبردی کشور است.
جهانگیری بیان کرد: با وجود کویری بودن، این استان به لحاظ کشاورزی وضعیت مناسبی دارد و مردم سخت کوش سمنان بهترین تولیدات را به کشور عرضه می کنند.
ادغام بانک ها تصمیم انقلابی در نیروهای مسلح بودمعاون اول رئیس جمهوری در آیین بهره برداری همزمان از ۱۱۰ طرح اشتغال روستایی استان سمنان هم گفت : سال ۹۸، سال حمایت از تولید و اشتغال خواهد بود و تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی مدنظر دولت برای سال آینده است.
جهانگیری تصریح کرد: حمایت از طرح های روستایی، بافت فرسوده و حمل و نقل از جمله برنامه هایی است که دولت برای اشتغالزایی برای سال آینده در برنامه خود دارد.
وی تصریح کرد: دولت برای سال آینده به معیشت مردم توجه کاملی خواهد داشت و به ۲۵ قلم کالا به عنوان کالای اساسی ارز تخصیص می گیرد.
وی همچنین تاکید کرد: دولت همواره از نقدهای منصفانه حمایت کرده است و از نقدهایی که باعث پیشرفت کشور شود استفاده خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: دولت از انتقال آب از سد نمرود و پساب استان تهران به شهرستان گرمسار حمایت می کند و طرحی که بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد باید هرچه سریع تر به اتمام برسد.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح ۱۱۰ طرح روستایی و عشایری استان سمنان با هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار گفت: از این تعداد ۶۷ طرح با ۵۷۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی بوده است.
جهانگیری افزود : باید با برنامه ریزی اصولی از این ظرفیت های مهم برای توسعه کشور بهره برد و این طرح ها برای فعالیت مستمر نیازمند حمایت هستند.


منبع :: http://semnan.iribnews.ir

خبر جدید  مجتمع های بین راهی ،عامل کاهش تصادفات در سمنان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد