به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛حشمت الله عسگری روز سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ در نشست با اساتید اقتصادی دانشگاه سمنان گفت:باید با برگزاری جلساتی از این دست با اساتید و فعالان دانشگاهی، فاصله بین دانشگاه و محیط اجرایی استان را کم کنیم.
وی افزود: امروز مسوولان کشور با وجود مشکلات اقتصادی موجود، انتظار بیشتری از فعالان و اساتید دانشگاهی در رشته های اقتصاد و مدیریت برای ورود به عرصه حل مشکلات دارند.
عسگری اظهار داشت: آمادگی داریم تا واسطه ای برای ایجاد ارتباط دو سویه مابین مسوولان اجرایی استان و اساتید و نخبگان اقتصادی دانشگاه های استان باشیم.
وی بیانکرد: دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان می تواند به محلی برای کار اشتراکی برای توسعه ایده های خلاق ثروت ساز بر پایه علم و دانش اقتصاد و مدیریت باشد.
وی گفت: اساتید دانشگاهی در حوزه اقتصاد و مدیریت، می توانند نقش مشاوره و بسیار تاثیر گذاری در تصمیم گیری اقتصادی مسوولان اجرایی استان داشته باشند.
معاون استاندار سمنان خاطر نشان کرد:رویکرد دیگر ما این است تا اساتید دانشگاهی دانشکده اقتصاد و مدیریت، در کارگروه های استان به عنوان مشاور و کسی که دغدغه استان را دارد حضور یابند.
وی گفت: در گذشته با وجود منابع مالی، واحد های بزرگی با تسهیلات ارزان قیمت و آورده های بسیار پایین در استان شکل گرفتند که مبنای آنها بر پایه تحقیق و توسعه نبوده است.
عسگری ادامه داد: امروز در نظر داریم تا واحد های تحقیق و توسعه را برای واحد های بزرگ صنعتی استان با توجه به مشکلاتی که برای این واحد ها بوجود آمده با همراهی و همکاری اساتید مدیریت و اقتصاد دانشگاه، راه اندازی کنیم.
وی گفت: یک واحد مشاوره قوی می تواند در توسعه و ارتقا تولید و راهگشا بودن در حوزه رفع مشکلات واحد های صنعتی بزرگ تاثیر گذار باشد.
عسگری تاکید کرد:در حوزه اقتصاد و مدیریت در تلاشیم تا بتوانیم از وجود اساتید و نخبگان اقتصادی دانشگاه، در مسائل پژوهشی در استان استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعهمنابع استانداری سمنان بیان کرد:تئوری های دانشگاهی درحوزه اقتصاد قطعا برای حل مشکلات اقتصادی کشور و توسعه و بهبود فضای موجود راهگشاخواهد بود و دانشگاهیان باید با اقدامات موثر خود، دیدگاهی که تئوری های اقتصادی را ناکارآمد و غیرعملی عنوان می کنند، از بین ببرند.

خبر جدید  مجلس تافته جدا بافته کشور نیست