جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
10:47:46 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارسال ۲۴۰مقاله به سمینار دانش و تندرستی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
ارسال ۲۴۰مقاله به سمینار دانش و تندرستی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن صبح شنبه در آیین آغاز پانزدهمین سمینار کشوری دانش و تندرستی با محوریت افسردگی، ضمن بیان اینکه حوزه تحقیق معجونی از سه مؤلفه علم، هنر و عمل را شامل می‌شود، ابراز داشت: در پژوهش نیازمند به عالم بودن هستیم لذا در این حوزه باید سواد بهداشتی، درمانی و علوم […]

به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن صبح شنبه در آیین آغاز پانزدهمین سمینار کشوری دانش و تندرستی با محوریت افسردگی، ضمن بیان اینکه حوزه تحقیق معجونی از سه مؤلفه علم، هنر و عمل را شامل می‌شود، ابراز داشت: در پژوهش نیازمند به عالم بودن هستیم لذا در این حوزه باید سواد بهداشتی، درمانی و علوم سلامت محققان به حد کفایت باشد.

وی بابیان اینکه بدون نگاه کنجکاوانه نمی‌توان به پژوهش پرداخت، افزود: سؤالات ساده و بدیهی منجر به بزرگ‌ترین اکتشافات تاریخ بشر شده است بنابراین نگاه پژوهشگر به سوژه طراحی‌های نوآورانه را به دنبال دارد.

تحقیق نیازمند رقابت در عرصه جهانی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه پژوهش باید مشکلی را از جامعه برطرف کند، ابراز داشت: دانشگاه‌های نسل اول آموزش محور بودند و در دانشگاه نسل دوم پژوهش نیز در آن دخیل شد اما برای مدیریت پزشکی فردا باید در آموزش، پژوهش و فناوری سرآمد باشیم زیرا زمانی وارد دانشگاه نسل سوم و چهارم خواهیم شد که این سه مؤلفه را باهم بتوانیم به کاربندیم.

چمن در ادامه تصریح کرد: برای پژوهش در حوزه علوم پزشکی و سلامت باید رویکردهای علمی مبتنی بر شواهد باشد و رکن خلق شواهد پژوهش است بنابراین در کاربست نتایج، پژوهش را باید به درستی بشناسیم.

وی افزود: سه عنصر مطالعه، مشاهده و مشاوره تجارب حرفه‌ای موضوعی را معرفی می‌کند که برای رقابت در عرصه جهانی باید نگاه خلاقانه را در کار و رفتارمان جاری کنیم چراکه این امر در نهایت منجر به تحقیق محققان خواهد شد.

ثبت ۵ اختراع در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در این سمینار با بیان اینکه سال گذشته پنج اختراع در این دانشگاه به ثبت ملی رسید، ابراز داشت: ثبت ابداعات و اختراعات نشان می دهد که از کمیت به کیفیت و در تولید علم به ثروت توجه کافی را داشتیم و این مسیر ادامه‌دار خواهد بود.

امامیان با ابراز اینکه امروز افسردگی مشکل جدی جوامع است، تصریح کرد: بیش از ۳۰میلیون نفر در جهان گرفتار این بیماری هستند در کشور از هر پنج نفر یک نفر به اختلالات افسردگی مبتلا است و با توجه به اینکه بار بیماری‌هایی که این نوع اختلال‌ها ایجاد می‌کند روند افزایشی دارد بنابراین برای رفع آن نیازمند پژوهش‌های بیشتر هستیم.

وی بابیان اینکه شیوع افسردگی در زنان دو برابر مردان گزارش‌شده است، افزود: با انجام تحقیقات بازآموزی و به کار بردن روش های درمانی به روز می توانیم آن را کاهش دهیم باید در نظر داشت آنچه باعث استقلال یک کشور خواهد شد تکیه‌بر دانش و فناوری است.

ایران با ۴۹ هزار و ۵۰۰ مقاله حائز رتبه اول در منطقه

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بخشی از سخنان خود به وضعیت علم و طبقه‌بندی آن در کشورهای مختلف پرداخت و ابراز داشت: ایران با ۴۹ هزار و ۵۰۰ مقاله حائز رتبه اول در منطقه و رتبه شانزدهم در جهان قرار دارد که نشان می دهد طی سنوات اخیر به مقوله پژوهش علیرغم کمبودهای موجود توجه ویژه‌ای شده است.

۲۴۰ مقاله به دبیرخانه پانزدهمین سمینار کشوری دانش و تندرستی با محوریت افسردگی ارسال شد که از این تعداد ۲۰مقاله و ۶۰ پوستر در طی دو روز ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه ارائه می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد