سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
12:52:25 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان اعلام کرد: نظر مساعد ریس‌جمهور به انتقال آب‌خزر و خلیج‌فارس
استاندار سمنان اعلام کرد: نظر مساعد ریس‌جمهور به انتقال آب‌خزر و خلیج‌فارس
استاندار سمنان، پروژه انتقال آب را یک طرح ملی دانست و گفت: پروژه انتقال آب به عنوان یک طرح ملی مهم مورد توجه و تاکید ریاست‌جمهوری است. به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدشهاب‌الدین چاووشی در ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی این استان اظهار کرد: البته باید این مهم را هم مد نظر داشت که انتقال آب از خزر یا خلیج […]

استاندار سمنان، پروژه انتقال آب را یک طرح ملی دانست و گفت: پروژه انتقال آب به عنوان یک طرح ملی مهم مورد توجه و تاکید ریاست‌جمهوری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدشهاب‌الدین چاووشی در ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی این استان اظهار کرد: البته باید این مهم را هم مد نظر داشت که انتقال آب از خزر یا خلیج فارس یک طرح و ایده است که نظر مساعد ریس‌جمهور را با خود دارد.

این مقام ارشد اجرایی به مشکل کم‌آبی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: استان ما با کم‌آبی مواجه است لذا باید در ستاد اقتصادمقاومتی استان برای مدیریت منابع آبی برنامه‌ریزی شود.

وی، مدیریت مصرف را مهم خواند و گفت: باید همه دستگاه‌ها در این بخش فعال شوند و برنامه‌های خود را با محوریت مدیریت مصرف آب ارائه دهند.

  چاووشی، مدیریت آب را ضروری دانست و خواستار ارایه یک برنامه مشخص و مدون از سوی سازمان مسوول در خصوص مدیریت منابع و مصرف شد. فرهنگسازی در خصوص مصرف آب یک ضرورت است. رسانه‌ها، صداوسیما و دستگاه‌های فرهنگی نقش مهم و محوری در  ترویج مصرف بهینه منابع و ارائه یک الگوی درست مصرف خواهند داشت.

وی به نقش مهم منابع طبیعی و آبخیزداری در این خصوص اشاره و اظهار کرد: باید توسعه و احیای منابع طبیعی جلوی نگرانی‌های زیست‌محیطی گرفته شود.

چاووشی با بیان اینکه مدیران باید با جسارت بیشتر به مدیریت امور بپردازند اظهار کرد: مدیری که جسارت لازم را ندارد نباید مسیولیتی را معطل خود کند.

وی با بیان اینکه حیثیت نظام نباید خرج ناتوانی و بی‌تدبیری مدیران و کارشناسان شود از مدیران اجرایی این استان خواست از مدیران و کارشناسان توانمند، جوان، با جسارت و ایده‌پرداز استفاده کنند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با بیان اینکه مدیران باید در حوزه فعالیت خود در چارچوب قوانین عمل کنند تصریح کرد: قانون باید در همه حال ملاک عمل باشد.

وی با اشاره به لزوم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: هیچ دستگاه نظارتی برای مدیرانی که برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنند مورد مواخذه قرار نخواهد داد.

خبر جدید  تجلیل از برترین دانش آموزان و معلمان استان سمنان در سال 96

چاووشی با اذعان به اینکه استانداری از مدیران فعال در این بخش تمام‌قد دفاع و حمایت خواهد کرد گفت: باید اقتصاد را از درون تقویت کنیم. ضمن اینکه انعطاف‌پذیری در برخی بخش‌ها نیز می‌تواند به فرآیند تقویت اقتصادی کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه نباید از نظارت و مراقبت دستگاه‌های نظارتی هراس داشت افزود: دستگاه‌های نطارتی جزیی از نظام هستند و طبیعتا وقتی کارها مستدلل و درست انجام شود مشکلی ایجاد نخواهد شد.

چاووشی بر ضرورت شناسایی اموری محقق نشده تاکید و اضافه کرد: باید نقاط ضعیف و قوت برای شناسایی راهکارها رصد و در راستای توسعه و تحقق اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار گیرد.

لزوم معرفی و تشویق مدیران شاخص و باانگیزه

وی بر لزوم معرفی و تشویق مدیران شاخص و باانگیزه تاکید کرد و با بیان اینکه بسیاری از مدیران استان انسان‌هایی توانا و با انگیزه هستند گفت: همه باید همسو و در یک راستا عمل کنیم و از عملکرد جزیره‌ای به‌شدت اجتناب شود.

استاندار سمنان حضور یکی از اعضای کابینه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان را یک فرصت مغتنم برشمرد و گفت: فلسفه حضور یک وزیر از دولت در ستاد اقتصادمقاومتی استان‌ها به حل مسایل و مشکلات اقتصادی استان کمک شایانی خواهد کرد.

وی از اقتصاد مقاومتی به مثابه نسخه‌ای شفابخش برای اقصاد کشور نام برد و افزود: اقتصادمقاومتی در حقیقت تکیه بر داشته‌ها و توانمندی‌ها و خوداتکایی در همه زمینه‌هاست.

تلاش برای آغاز مهاجرت معکوس در استان از سال آینده

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی بر لزوم توجه به مهاجرت معکوس در استان تاکید کرد و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از سال آینده روند مهاجرت معکوس در استان آغاز شود تا منابع ایجاد شده به هدر نرود.

جهت‌گری اقتصاد مقاومتی واگذاری امور به بخش خصوصی است

استاندار سمنان جلسات ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی را از مهمترین جلسات استان برشمرد و گفت: مدیران نباید برای حضور در جلسات اقتصاد مقاومتی منتظر دعوت‌نامه باشند بلکه باید در این جلسات حضور فعال داشته و همواره با طرح و ایده و برنامه تازه‌ای به این نشست‌ها بیایند.

خبر جدید  ٥٨ کانون فرهنگی ـ هنری در مساجد شاهرود فعالیت دارند

وی با بیان اینکه ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی محل ارایه ایده‌ها و نقطه نظرات کارشناسانه است گفت: معرفی مدیران موفق در این بخش در تحقق اهداف ستاد موثر خواهد بود.

استاندار سمنان با بیان اینکه جهت‌گری اقتصاد مقاومتی واگذاری امور به بخش خصوصی است افزود: کارامدی امور با کمک بخش خصوصی محقق می‌شود چرا که تجربه ثابت کرده که دولت تاجر خوبی نیست لذا ما باید منافع ملی را ببینینم و امور را به بخش خصوصی بسپاریم.

وی با اشاره به وجود برخی قوانین بازدارنده افزود: نباید در لای قوانین گم شویم جایی که قانون است باید اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کند و برای قوانین بازدارنده نیز چاره‌جویی شود.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی تنها محدود به قوه مجریه و دولت نیست گفت: تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی برای همه دستگاه‌ها و از جمله دستگاه‌های مرتبط با قوه قضاییه و قوه مقننه نیز لازم الاجرا است .

اشتغال فقط مختص دولت نیست

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به مشکلات کشور در حوزه اشتغال گفت: موضوع اشتغال فقط مختص دولت نیست و نجات اقتصادی کشور نیازمند یک عزم ملی و مشارکت همگانی است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید کارامد شود بر لزوم تلاش دستگاه‌ها در راستای کارآمدی بیشتر بخش خصوصی تاکید و تصریح کرد: اگر خروجی کار ما کارامدی بخش خصوصی بوده موفق بوده‌ایم لذا اگر برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی تاکنون در این راستا تلاش نکرده‌اند باید در فعالیت‌ها و رویکردهای خود باید بازنگری کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی باید درست برنامه‌ریزی کنند تا بنگاه‌های زودبازده دچار مشکل نشوند.

وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهمترین زمینه‌های اشتغال و توسعه کشور نام برد و بیان کرد: همه باید در راستای توسعه اشتغال در استان مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنند.

چاووشی از مهارت به‌عنوان مقدمه اشتغال پایدار نام برد و گفت: کسب مهارت عملی و بازآموزی مهارت‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد. همچنین شورای مهارت اموزی و موضوع مهارت در کار گروه اشتغال به عنوان مقدمه اشتغال باید مورد توجه و واکاوی بیشتر قرار گیرد.

خبر جدید  جان باختن یک دانشجو در حادثه مینی بوس دانشگاه دامغان تائید شد

گردشگری پیشران‌ اقتصادی استان سمنان

چاووشی از گردشگری به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصادی استان نام برد و گفت: در همین راستا باید یک برنامه ویژه برای نوروز ۹۷ در استان تدوین و اجرایی شود.

استاندار با بیان اینکه باید برنامه های نوروز امسال برای مسافران نوروزی استان سمنان متفاوت‌تر باشد افزود: باید صنعت توریسم را در کشور و استان گسترش دهیم و وجود شخصیت‌های برجسته ملی که در استان حضور دارند و همچنین آثار تاریخی منحصر به فرد استان باید معرفی و برجسته‌سازی شوند.

وی به ظرفیت روستاها در صنایع‌دستی اشاره و اظهار کرد: روستاییان برای تولید صنایع روستایی وام اشتغال گرفتند اما بازار فروش ندارند لذا باید از فرصت گردشگری ایام پایان سال در جهت ایحاد بازار عرضه تولیدات روستاییان بهره گرفته شود. همچنین برای ورودی شهرها بازارچه صنایع دستی ایجاد شود تا علاوه بر ایجاد فرصت فروش برای فعالان این بخش، با ایجاد یک فضای نشاط‌آور در جهت کاهش تصادفات در جاده‌ها نیز گامی برداشته باشیم.

وی از قیمت بالای تمام شده خدمات به عنوان یک معضل یاد کرد و افزود: شوربختانه در ایران خدمتی که ارایه می‌شود رقم بالایی دارد لذا در شرایطی که کشو گران اداره می‌شود باید دنبال مدیریت منابع مالی باشیم.

استاندار سمنان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به صادرات با بیان اینکه حیات و ممات کشور ما به صادرات بستگی دارد تصریح کرد: اقتصاد استان باید با فروش تولیدات استان فعال شود.

وی بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت نخبگان تاکید کرد و گفت:باید به   همه نخبگان و افراد خلاق، متفکر و اندیشمند و صاحب‌نظران به‌دیده مشاوران نگریسته و از ظرفیت آنها به‌عنوان سرمایه‌های کشور و استان، نهایت استفاده را بگیریم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد