سه شنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۸
۱۸:۲۷:۳۰ - شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: وزارت نیرو استحکام سد کالپوش را تایید کرد
استاندار سمنان: وزارت نیرو استحکام سد کالپوش را تایید کرد
استاندار سمنان با بیان اینکه استحکام سد کالپوش از سوی وزارت نیرو تائید شد گفت: حقابه مردم منطقه از سد کالپوش تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر پیش از ظهر امروز در دیدار با فرمانده سپاه استان سمنان ضمن تقدیر از مجموعه تلاشهای صورت گرفته توسط نیروهای مسلح بهویژه سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در کمک مردم سیلزده اظهار داشت: از فرماندهی و نیروهای سپاه استان سمنان در خصوص حضور به هنگام و امدادرسانی بهموقع به مردم روستاهای دامغان تقدیر کرد.

وی با اشاره به اقدامات و امدادرسانیهای انجامشده مسئولان و ستاد مدیریت بحران استان در نخستین ساعات بارش برف در منطقه کالپوش افزود: در کمترین زمان ممکن با بازگشایی راه دسترسی به این منطقه آب شرب، برق و گاز روستاها تأمین شد.

استاندار سمنان از اولویتهای مهم ستاد مدیریت بحران را اسکان ساکنین منازل تخریبشده و در معرض خطر روستای حسینآباد دانست و گفت: این اولویت مهم در حال انجام است.

آشناگر با اشاره به تائید وزارت نیرو مبنی بر استحکام و پایداری سد کالپوش بیان داشت: بررسیهای مجدد در این خصوص توسط کارشناسان وزارت نیرو انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر انجام بررسی رانش زمین در روستای تلوبین تصریح کرد: در نظر است حقابه مردم منطقه از سد کالپوش برای تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی لحاظ شود.

استاندار سمنان اظهار داشت: برای ساختوساز ساکنین روستای حسینآباد کالپوش تعیین مکان و زمین جدید در منطقهای امن در دست بررسی است.

آشناگر دیدار چهره به چهره مسئولان با مردم را بسیار اثرگذار دانست و گفت: مدیران در مواقع بحرانی باید امدادرسانی و مدیریت امور مربوط به بحران را در دستور کار نخست خود قرار دهند.

وی از اولویتهای مهم در حوزه مدیریت بحران استان را تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی از وسایل، تجهیزات و امکانات موجود دانست و گفت: این مهم باید بهصورت ویژه پیگیری شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد