شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
1:07:45 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان سمنان ۴۰ مدرسه دو نوبته دارد/ رتبه نخست سمنان در حوزه فرهنگی
استان سمنان ۴۰ مدرسه دو نوبته دارد/ رتبه نخست سمنان در حوزه فرهنگی
محمد دستورانی، در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی استانداری، بابیان اینکه مهمترین مشکل امروز آموزش و پرورش، کمبود فضاهای آموزشی و اعتبارات این حوزه است، ابراز کرد: هماکنون ۴۰ مدرسه دو نوبته در سطح استان فعالیت دارند که نشان از کمبود فضای تحصیلی میدهد

شعارسال: مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان سمنان گفت: کمبود فضاهای آموزشی در سطح استان سبب شده تا شاهد وجود ۴۰ مدرسه دو نوبته باشیم.

محمد دستورانی، در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی استانداری، بابیان اینکه مهمترین مشکل امروز آموزش و پرورش، کمبود فضاهای آموزشی و اعتبارات این حوزه است، ابراز کرد: هماکنون ۴۰ مدرسه دو نوبته در سطح استان فعالیت دارند که نشان از کمبود فضای تحصیلی میدهد.

وی از موانع پیش پای اجرای طرحهای آموزش و پرورش یادکرد و افزود: نبود تفسیر مشترک از فهم قوانین، آموزش و پرورش را در ساخت فضای آموزشی دچار مشکل کرده و این امر باید بهزودی برطرف شود.

عدم استحکام بنا در مدارس استان سمنان

مدیرکل آموزشوپرورش استان سمنان بابیان اینکه این اداره کل پروژه ناتمام زیادی دارد، ابراز کرد: عدم استحکام بنا در بسیاری از مدارس دولتی یک چالش پیش روی ماست.

دستورانی بابیان اینکه ۲۲ درصد از فضاهای آموزشی استان سمنان از نظر گرمایشی استاندارد نیستند، تأکید داشت: برطرف کردن این نواقص قطعاً نیازمند عزم همه دستگاهها و همچنین تخصیص اعتبارات دارد.

وی همچنین به ضرورت تجهیز هنرستانها به مثابه یک چالش دیگر اشاره کرد و بیان داشت: هنرستانها دارای نقش مهمی در پرورش استعدادها و هدایت تحصیلی به سمت مهارت افزایی دارند اما تجهیزشان امروز نیازمند اعتبارات است.

رتبه نخست سمنان در حوزه فرهنگی

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان همچنین ادامه داد: پوشش تحصیلی در سمنان ۱۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است که نشاندهنده وضعیت خوب تحصیلی در این استان است.

دستورانی پوشش پیش دبستانی برای سه سال متوالی در استان سمنان با نرخ ۸۷ درصد را دیگر شاخص موفقیت آمیز آموزش وپرورش استان در سال جاری دانست و تأکید کرد: در زمینة فعالیتهای فرهنگی و پرورشی نیز سمنان، رتبه نخست کشور را دارا است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری سرخه ۳۶۵ ، تاریخ انتشار: ۱۸دی ۱۳۹۷ ، کدخبر: -،www.sorkheh365.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  کمبود آب گرمسار تامین می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد