سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
14:40:19 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استقلال و امنیت مهمترین ارمغان انقلاب است/حضور قدرتمند ایران در منطقه
استقلال و امنیت مهمترین ارمغان انقلاب است/حضور قدرتمند ایران در منطقه
شاهرود – نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه انقلاب اسلامی برای ملت ایران استقلال و امنیت را آورد، گفت: امروز شاهدیم که ایران به قدرت جهانی بدل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی پیش از ظهرچهارشنبه در همایش عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح استان سمنان به میزبانی لشگر ۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود، ضمن بیان اینکه انقلاب ایران اسلامی تئوری‌های مدیریت غربی را بر هم زد، تأکید کرد: ایران اسلامی در پی انقلابش به دنبال تعالی بشری بود که این از تعالیم اسلامی برمی‌آید.

وی افزود: وقتی یک بسیجی جانش را بر کف دست گذاشته و زن و فرزند خویش را رها کرده و به شهادت می‌رسد اوج تعالی و تکامل بشریت را در آن شاهد هستیم، لذا انقلاب ما نشان داد که همیشه تفکرات اندیشمندان غربی الزاماً درست از آب درنمی‌آید.

تبدیل ایران به یک قدرت جهانی

عضو خانه ملت بابیان اینکه شش ارزش به دنبال انقلاب اسلامی برای ایران ایجاد شد که ازلحاظ تمام نظام‌های دنیا نیز دارای اهمیت هستند، تأکید کرد: شناخت این ارزش‌ها می‌تواند ما را در برنامه‌ریزی‌های آینده هدایت کند که نخستین آن‌ها، استقلال و امنیت هستند یعنی همان ارزش‌هایی که باید استمرار داشته باشند و اگر تاریخ ایران را ورق بزنیم خواهیم دید که قبل از انقلاب، چه در دوران پهلوی و قاجار و چه درگذشته، کشور مملو از ظلم و جور و عدم استقلال و امنیت بوداما انقلاب اسلامی برای ما امنیت و استقلال را به ارمغان آورد.

حسینی شاهرودی، افزود: در دوران قبل از انقلاب حتی شاهد حضور نظامی روس و انگلیس در کشور بودیم و قراردادهای ظالمانه‌ای مانند ترکمن‌چای و کودتای ۲۸ مرداد و کاپیتولاسیون و … همواره موجب خسران ایران شده‌اند و یا استقلال ما را خدشه‌دار کرده اما امروز شاهدیم که ایران به قدرت جهانی بدل شده است.

وی با تأکید بر اینکه استقلال ما سبب شد تا در تجاوز دشمنان در هشت سال دفاع مقدس نگذاشت تا وجبی از خاک ایران اسلامی به تصرف دشمن دربیاید، گفت: ایران اسلامی هیچ‌گاه قراردادی را امضا نکرده که استقلال ما را زیر سؤال برده و یا خارجی‌ها حاکم بر سرنوشت ما بشوند.

هم‌جواری مرزهای استراتژیک ایران با اسرائیل

نماینده شاهرود و میامی در مجلس، امنیت را مهم‌ترین خواسته و مطالبه مردم دانست وگفت: برخی کشورهای دنیا امروز امنیت دارند اما احساس امنیت درونشان وجود ندارد و این در حالی است که در ایران هم امنیت پایدار وجود دارد و هم احساس امنیت؛ امروز ایران در روزگاری ادامه حیات می‌دهد که امنیت در تمام اقشار جامعه احساس می‌شود.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه امروز مرزهای استراتژیک ما کیلومترها دورتر وهم‌جوار با اسرائیل واقع شده است، گفت: حضور قدرتمندانه نظام اسلامی و تفکر انقلاب اسلامی امروز به‌خوبی در منطقه احساس می‌شود، لذا معتقدیم که مهم‌ترین زیرساخت برای تمام مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و … مقوله امنیت محسوب می‌شود.

وی دیگر شاخص‌و ارزش‌های انقلاب اسلامی را مردم‌سالاری دینی دانست و بیان کرد: در این ۴۰ ساله به‌طور میانگین هر دو سال یک انتخابات برگزارشده و این نشان‌دهنده مشارکت مردم در سرنوشتشان است، مردم ما خودشان نظام اسلامی را تشکیل داده و به آن رأی دادند سپس قانون اساسی را مصوب کردند.

محرومیت‌زدایی محور برنامه‌های انقلاب اسلامی

عضو خانه ملت در ادامه به آزادی‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مبتنی بر اصول و ایدئولوژی و اعتقادات مردم و قانون اساسی را دیگر شاخص انقلاب اسلامی دانست و توضیح داد: امروز در برخی کشورهای جهان پوشیدن روسری هم ممنوع است و اگر کسی روسری بپوشد او را محکوم می‌کنند اما در مقابل اگر کسی عریان باشد او را تشویق می‌کنند! این بی بندبازی است و نه آزادی.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه عدالت شامل محرومیت‌زدایی در شهر و روستایی و توازنی که در کشور به نسبت ایجادشده، در زمره دیگر شاخص‌های انقلاب اسلامی است که در راستای آن کمیته امداد، بهزیستی، دستگاه‌های خیریه و … راه‌اندازی شد و توانست از محرومان جامعه حمایت‌ کنند واگر به‌صورت کمی به موضوع بنگریم درخواهیم یافت که توفیقات ما شاید ۱۰۰ درصدی نبوده اما اقدامات بسیار خوبی در کشور رخ‌داده است.

وی افزود: دراین‌بین اما واقعیتی که باید به آن اذعان کنیم این است که مردم در برخی مواقع احساس عدالت را در کشور ندارند که برخی از آن‌ها قومی و قبیله‌ای و بین برخی شهرهای کشور است اما بعضی دیگر از آن‌ها به‌واقع صحیح هستند چراکه ما نتوانسته‌ایم به‌خوبی سیاست‌های اقتصادی را به‌خوبی برنامه‌ریزی کنیم تا توزیع متوازن در جامعه به‌درستی شکل گیرد، ما باید دهک‌های جامعه را به‌خوبی شناسایی می‌کردیم و به‌تناسب نیازهایی که دارند برایشان اقداماتی را صورت دهیم اما در برخی مواقع نتوانسته‌ایم این امر را محقق کنیم.

بی‌تدبیری به‌حداعلای خودش رسیده است

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامیبابیان اینکه امروز کسی که درآمدهای میلیاردی دارد و کسی که نیازمند مستمری کمیته امداد است، یارانه‌ای یکسان دریافت می‌کنند، تأکید داشت: امروز حتی بنزینی که در کشورهای همسایه ما با لیتری پنج‌تا هفت هزار تومان عرضه می‌شود آیا در ایران باید به دست عده‌ای خاص مصرف شود؟ این یارانه متعلق به همه مردم است اما برخی هرچقدر که می‌خواهند از این امر استفاده می‌کنند،لذا این مسائل سبب می‌شود تا مردم بعضاً احساس عدالت نکنند.

حسینی شاهرودی با اشاره به قیمت گوشت و مرغ، تأکید کرد: امروز به‌درستی گوشت ۳۷ هزارتومانی دولتی به دست مردم نمی‌رسد حال‌آنکه دو میلیارد دلار برای گوشت یارانه‌ای اعتبار گذاشته‌شده است واین موضوع درباره سایر کالاها مانند برنج و روغن و … نیز صدق می‌کند، این محصولات امروز کجا هستند؟ متأسفانه بی‌تدبیری به‌حداعلای خودش رسیده و تأکیدداریمکه این رویه را ادامه دهیم حال‌آنکه اگر همین یارانه‌ها را به‌صورت ریالی در اختیار مردم بگذارند بسیار بهتر است.

وی بابیان اینکه دستاوردهای اقتصادی دیگر شاخص‌های انقلاب اسلامی هستند، تأکید کرد: ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف نفتی، پتروشیمی و علمی و … توانسته‌ایم پیشرفت‌های بسیاری را داشته باشیم اما وضعیت جامعه چگونه است؟ متأسفانه در دولت‌های مختلف ارزش پول ملی کاهش یافت و مردم احساس می‌کنند که اموالشان کاهش‌یافته است.

استان سمنان دارای ظرفیت‌های عظیم معدنی و گردشگری

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلسبیان کرد: استان سمنان دارای ظرفیت‌های عظیم معدنی،گردشگری و … است لذا معتقدیم در این استان هیچ جایی محروم نیست، برای مثال در بخش طرود در دروازه ورودی کویر با ۱۲۰ کیلومتر فاصله از شاهرود آن‌قدر پتانسیل‌های معدنی و گردشگری وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان مشکل اشتغال کل شهرستان را رفع کرد، لذا باید تأکید کرد که ما محروم نیستیم بلکهما را محروم نگه‌داشته‌اند.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه یک درصد معادن استان سمنان در حال بهره‌برداریو تنها ۱۰ درصد کل معادن استان شناسایی‌شده است، بیان کرد: فقط اگر همین میزان معادنفعال شوند می‌توانیم شاهد اشتغال، تولید ثروت و … باشیم.

وی با تأکید بر اینکهراه برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی فراوان است، تصریح کرد: اگر مردم ما درمجموع شرایط اقتصادی را نامناسب می‌دانند باید به این امر دقت داشت که همین شرایط هم قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست.

کد خبر ۴۵۲۱۵۵۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  طرح تحول در رسانه‌های دیجیتال تدوین‌شد/سایه فضای مجازی بر مناسبات انسانی
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد