به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛در این نشست که با حضور معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان، کارشناسان و نیز نمایندگان دستگاه های خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل اوقاف و امور خیریه، کتابخانه های عمومی، حج و زیارت و خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزارش شد سعید جابری بیان کرد:یکی از راهبردهای موثر در پرداختن به موضوع پدافند غیرعامل از منظر فرهنگ، قرار گرفتن در مسیر هوش فرهنگی است.

مشاور معاونت امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت هوش فرهنگی بیان کرد: هوش فرهنگی به عنوان یک راهبرد قابل اهمیت در اتخاذ تصمیم های درست و عاقلانه در موقعیت های مختلف برای مصون سازی، از اولویت های مباحث پدافندی است.

خبر جدید  برقراری تعامل موثر و هدفمند پلیس با فرهیختگان علمی و دانشگاهی

وی اضافه کرد: ماندگاری تکنیک های فرهنگی و هنری در جامعه و دوام تاثیرگذاری آن ها به انتخاب درست در زمان مناسب بستگی دارد.

جابری انصاری، شناخت دقیق اهداف و تمرکز بر آن ها، کنترل و استفاده آگاهانه از احساسات و عواطف عمومی جامعه، صبوری در اجرایی شدن تصمیم های فرهنگی، داشتن اطلاعات و دانش جامع، مدیریت هزینه ها و سرمایه گذاری های این حوزه را از جمله عناصر هوش فرهنگی عنوان کرد.

خبر جدید  بهره برداری از 14 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان در دهه فجر

وی اضافه کرد: کارگزاران فرهنگی باید مسئولیت تغییر شرایط را پذیرا باشند و با تغییر در طرز تفکر تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کنند.

وی، کسب مهارت و فعالیت حرفه ای در تعیین میزان آسیب پذیربودن اقشار جامعه و اتخاذ تصمیم های درست و به موقع را لازمه کار فرهنگی دانست.

جابری انصاری گفت: بهره گیری از ظرفیت های معنوی جامعه و شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری جوان کشور با هدف رویارویی استدلالی و منطقی با فضای پرشتابان تغییرات، عامل مهمی در به کارگیری پدافند غیرعامل از منظر فرهنگ است.

خبر جدید  فعال شدن زنجیره تولید در صنایع استان سمنان

مشاور معاونت امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیبا اشاره به تنوع فرهنگی، گویش ها و لهجه ها در سمنان، رمز مصونیت فرهنگی این استان را داشتن باورهای دینی و بومی عمیق عنوان و بیان کرد: شخصیت هایی چون بایزید بسطامی، ابوالحسن خرقانی و شیخ علاءالدوله سمنانی تاثیر بسیاری در تعمیق باورهای بومی داشته اند.