دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
20:37:21 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اشتغال و رونق اقتصادی، عیدی دولت به مردم سمنان
اشتغال و رونق اقتصادی، عیدی دولت به مردم سمنان
سمنان- ایرنا- عیدی دولت تدبیر و امید برای مردم استان سمنان در آستانه فرارسیدن سال نو، رونق اقتصادی با اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر در طرح های افتتاحی سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری است.

به گزارش ایرنا، بزرگترین واحد فلزات غیردولتی کشور در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان با ظرفیت تولید سالانه ۶۶ هزار تن سرب و مس و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار در سفر امروز معاون اول رئیس جمهوری بهره برداری شد.
امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری همچنین ۱۱۰ طرح روستایی و عشایری استان سمنان با یک هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید که از این تعداد ۶۷ طرح با ۵۷۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی بود و باید با برنامه ریزی اصولی از این ظرفیت های مهم برای توسعه کشور بهره برد و این طرح ها برای فعالیت مستمر نیازمند حمایت هستند.
افزایش فرصت شغلی، کاهش آمار بیکاری، افزایش رفاه اجتماعی و رونق اقتصادی از جمله دستاوردهای سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهوری اسحاق جهانگیری در ۱۸ اسفند ۹۷ به دیار دارالمرحمه است.
استان سمنان با وجود ظرفیت های متعدد در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی تا قبل از دولت یازدهم به لحاظ زیرساختی با مشکل جدی مواجه بود اما با رویکرد دولت تدبیر و امید و اتخاذ راهبردهای اصولی و توجه اساسی به زیرساخت ها شرایط تغییر کرد.
برنامه ارایه تسهیلات رونق در سال ۹۵ از سوی دولت تدبیر و امید جانی دوباره به حیات واحدهای صنعتی و تولیدی استان دمید و زیرساخت های لازم برای افزایش رونق اقتصادی با تخصیص بودجه های لازم، افتتاح و راه اندازی طرح های مختلف در سفرهای استانی دولت همراه بود.

**اشتغال ۳۷۰ سمنانی در طرح های سفر معاون اول رئیس جمهوری
در سفر یک روزه جهانگیری به استان سمنان بزرگترین واحد فلزات غیردولتی کشور در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار به بهره برداری رسید.
طرح واحد صنعتی تولید انواع فلزات در ۱۰۰ هکتار مساحت در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان با اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد، در این واحد صنعتی ظرفیت تولید سالانه ۶۶ هزار تن سرب و مس مهیا است.
میزان سرمایه گذاری در اجرای این طرح یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است و مجوز اولیه با موضوع انتقال گروه صنعتی شهید عارفی به خارج از تهران در سال ۱۳۹۲ در کمیسیون زیربنایی هیات دولت تصویب و دوره اجرای آن ۱۳۹۳ تا ۱۴۰۰ تعیین شده بود و اجرای این طرح در سال ۹۳ پس از مالکیت زمین و رفع مشکلات زیرساختی آب، گاز و برق کلنگ زنی شد.
از اهداف اساسی اجرای این طرح توسعه زیرساخت های مهم اقتصادی کشور در بخش خودرو، صنعت دفاعی و افزایش توان رقابتی در توسعه صادرات است.

خبر جدید  محور چشمه علی- فولادمحله در دامغان بازگشایی شد

** افتتاح کشتارگاه طیور در ایوانکی
کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی در شهرستان گرمسار ساخته شده که امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
در اجرای این طرح ۲۲۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت، خرید ماشین آلات خارجی ۵۰ میلیارد ریال و خرید ماشین آلات خارجی ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو هزینه شده است که با اجرای این طرح برای ۷۰ نفر شغل ایجاد می شود.
این واحد صنعتی در ۲۰ هزار متر مربع زمین و هفت هزار متر مساحت ساخته شده و برای ساخت آن ۵۰ میلیارد ریال از محل اشتغال روستایی و ۳۰ میلیارد از محل تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

**خط فرآوری مواد معدنی معدن طرود شاهرود افتتاح شد
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری طرح خط فرآوری مواد معدنی مس در معدن طُرود شاهرود را نیز افتتاح کرد.
این خط منبع تغذیه کارخانه فجر ۲ در شهرستان آرادان و بخش مس شهید فتاحی است که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهوری و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از شهرستان آرادان استان سمنان افتتاح شد.
این خط معدنی در طُرود شاهرود خاک های کم عیار یک درصدی مس را استخراج و فرآوری کرده و به کنسانتره های بیش از ۴۰ درصد تبدیل می کند و به کارخانه فجر ۲ انتقال می یابد.
این خط معدنی مس اکنون ۶۰ کارگر و متخصص بومی دارد که کار لیچینگ و کنسانتره سازی را انجام می دهد.
جهانگیری در سخنانی در این آیین، معدن را از بخش های کلیدی کشور دانست که می تواند در آینده نقش مهمی در توسعه داشته باشد.
وی تاکید کرد: سمنان از استان های معدنی کشور است که دارای معادن فلزی و سایر شاخه های معدنی است که فعالیت خوبی دارند.
ظرفیت یک خط این واحد معدنی ۱۴۰۰ تن مس با محتواست که به صورت کنسانتره تولید می شود.

خبر جدید  کشف محموله گوشی قاچاق در سرخه

** حمایت از روستاها سیاست جدی دولت است
معاون اول رئیس جمهوری در آیین بهره برداری از کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار گفت: حمایت از روستاها سیاست جدی دولت است و روستاها باید کانون اصلی تولید در کشور باقی بمانند‌.
جهانگیری اضافه کرد: امنیت غذایی در کشور به حیات در روستاها بستگی دارد و با توسعه بخش روستایی می توان برای تامین کالاهای اساسی در کشور اقدام کرد.
وی تصریح کرد: تامین زیرساخت ها مانند آب، برق و گاز برای رفع مشکلات زیرساختی بخش روستایی در کشور انجام شده و با رفع بخشی دیگری از چالش ها باید ظرفیت بخش روستایی شکوفا شود.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: منابع مورد نیاز برای تولید در روستاهای کشور تامین شده است و تسهیلات با نرخ کم به کشاورزان و روستاییان درحال پرداخت است.
جهانگیری افزود: بسیاری از افراد معتقدند نرخ پایین تسهیلات روستایی زمینه رانت را فراهم می‌کند اما این مساله برای خدمت به روستاها است.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه های اجرایی باید بر نحوه ارائه تسهیلات در بخش روستایی نظارت داشته باشند.

خبر جدید  خسارت سیل به بخش کشاورزی و دامی 200 میلیارد ریال بود

** بهره برداری از ۱۰۰ طرح اشتغال روستایی سمنان با ۱۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه سال ۹۸، سال حمایت از تولید و اشتغال خواهد بود گفت: تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی مدنظر دولت برای سال آینده است.
جهانگیری تصریح کرد: برای واحدهای تولیدی واقعی کشور که مشکل سرمایه در گردش دارند، تدابیر ویژه ای برای سال آینده اتخاذ شده است.
معاون اول رئیس جمهوری از بهره برداری از ۱۰۰ طرح اشتغال روستایی سمنان با ۱۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار خبر داد و اضافه کرد: حمایت از طرح های روستایی، بافت فرسوده و حمل و نقل از جمله برنامه هایی است که دولت برای اشتغالزایی برای سال آینده در برنامه خود دارد.

**دستاوردهای سفر سال ۹۷ دولت برای دیار دارالمرحمه
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روزهای سه شنبه و چهارشنبه آذر ماه ۹۷ در قالب سفر کاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور داشت که با ۷۸ مصوبه و تفاهم نامه هایی در حوزه های مختلف به ارزش حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه و آبادانی این استان همراه بود.
همچنین در این سفر پرخیر و برکت دولت تدبیر و امید به دیار دارالمرحمه ۴۳۴ طرح به ارزش سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف این خطه افتتاح شد.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۶ طرح به صورت ویدئوکنفرانس، افتتاح و آغاز عملیات ۱۴ طرح در بخش کشاورزی، افتتاح پنج طرح صنعتی سمنان توسط وزیر صنعت، آغاز عملیات ۱۲ طرح حوزه نیرو سمنان، افتتاح ۲ طرح درمانی و توانبخشی در سمنان از جمله این طرح ها بود.
۷۳۴۲م/۶۱۰۳


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد