شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
11:44:12 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح بزرگ ترین مجتمع تولید سرب
افتتاح بزرگ ترین مجتمع تولید سرب
معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح بزرگ ترین مجتمع صنعتی و مکانیزه تولید سرب و مس کشور وارد ده نمک شد

افتتاح بزرگترین مجتمع تولید سرببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی گفت: در این مجتمع صنعتی که اولین تولیدکننده فلزات غیر آهنی در کشور است سالانه ۱۰۰ هزار تن محصول تولید می شود.
حجت علی لو گفت: از مجموع تولیدات سالانه در این مجتمع ۶۰ هزار تن سرب، ۱۲ هزار تن مس آند و بقیه محصولات جانبی شامل انواع آلیاژهاست.
مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی گفت: سرب و مس تولید شده در این مجتمع به عنوان صنایع مادر ، علاوه بر تامین صد در صد نیاز کشور تا ۳۰ در صد به کشورهای همسایه ، آسیایی و اروپایی صادر میشود.
علی لو گفـت: محصولات جانبی تولید شده در این مجتمع صنعتی نیز ۱۰۰ درصد جنبه صادراتی دارد.
مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی با بیان اینکه مواد اولیه تولید مس در این مجتمع از معادن غنی استان سمنان تامین میشود گفت: برای تولید سرب هم سالانه پنج میلیون دستگاه باتری فرسوده از سراسر کشور وارد مجتمع میشود.
علی لو با بیان اینکه طراحی سیستم های تولید و دانش فنی به کار گرفته شده در این مجتمع کاملا بومی و داخلی است افزود: فرآیند تولید در ۱۰ کارخانه این مجتمع مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی و سازگار با محیط زیست است.
مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی گفت: به منظور طراحی و ساخت فیلترهای کیسه ای و به کارگیری آن در مجموعه که با تلاش متخصصان داخلی صورت گرفت ، روزانه ۱۵ تن گرد و غبار حاصل از تولید سرب و مس جمع آوری می شود و به چرخه تولید بر می گردد.
محصولات تولید شده در این مجتمع صنعتی در ۱۵ صنعت از جمله خود رو سازی، الکترونیک، مخابراتی، شوینده ها و باتری سازی کاربرد دارد.


منبع :: http://semnan.iribnews.ir

خبر جدید  مراکزکاریابی سمنان امسال 3500 نفر را به کار گماردند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد