دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹
10:48:10 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افت ۷۰ سانتی‌متری سطح آبخوان‌ها در استان سمنان
افت ۷۰ سانتی‌متری سطح آبخوان‌ها در استان سمنان
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای سمنان از افت ۷۰ سانتی‌متری سطح آبخوان‌های استان سمنان در هر سال خبر داد و گفت: حجم بهره‌برداری سالانه از منابع آبی استان سمنان بالغ بر یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون متر مکعب است. محمدهادی مصطفایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بر اساس نتایج آخرین محاسبات […]

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای سمنان از افت ۷۰ سانتی‌متری سطح آبخوان‌های استان سمنان در هر سال خبر داد و گفت: حجم بهره‌برداری سالانه از منابع آبی استان سمنان بالغ بر یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون متر مکعب است.

محمدهادی مصطفایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بر اساس نتایج آخرین محاسبات بیلان حجم بهره‌برداری سالانه از آب‌های سطحی و چشمه‌ها در استان سمنان بالغ بر ۳۷۵ میلیون متر مکعب است که با این وضعیت از لحاظ توازنی ۱۹۳ میلیون مترمکعب منفی داریم.

خبر جدید  آمریکا با فشارهای اقتصادی به دنبال خارج کردن ملت ایران از صحنه است

وی اضافه کرد: متوسط کسری مخزن آب در سطح آبخوان‌های دارای شبکه سنجش استان سمنان نیز سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای سمنان اظهار کرد: سالانه ۷۰ سانتی متر سطح آبخوان در استان سمنان افت پیدا می‌کند. متوسط سالانه بارندگی در جهان ۸۶۰ میلی‌متر، در کشور ۲۴۰ میلی‌متر و در استان سمنان حدود ۱۲۰ میلی‌متر است.

خبر جدید  ۲۸۰۰ واحد مسکن مهر شاهرود نیمه کاره است/ تحویل مسکن مهر بهزیستی

این مدیر حوزه آب با اشاره به حجم بالای تبخیر آن در استان سمنان خاطرنشان کرد: متوسط تبخیر سالانه نیز در دنیا ۷۰۰ میلی متر و در کشور ۲۰۰۰ میلی‌متر است و این در حالی است که میزان تبخیر آب در سطح استان سمنان ۲۲۰۰ میلی متر است.

وی بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی در استان تاکید کرد و گفت: باتوجه به وقوع خشکسالی‌های مداوم و افزایش نیاز و مصرف آیی در کشور، صرفه‌جویی در منابع در دسترس امری حیاتی است لذا صرفه‌جویی در مصرف آب، نیازمند کار فرهنگی بیشتر و فرهنگسازی است.

خبر جدید  طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در سمنان برگزار می شود

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد