سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹
0:59:26 - شنبه 9 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امسال ۵۴۰۰ تن پنبه از مزارع گرمسار و آرادان برداشت می‌شود
امسال ۵۴۰۰ تن پنبه از مزارع گرمسار و آرادان برداشت می‌شود
مدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج هزار و ۴۰۰تن پنبه از مزارع این استان برداشت شود. شعار سال: مدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج هزار و ۴۰۰تن پنبه از مزارع این استان برداشت شود. شاهمرادی در گفتگو باخبرنگاران با بیان اینکه همه مزارع پنبه […]

مدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج هزار و ۴۰۰تن پنبه از مزارع این استان برداشت شود.

شعار سالمدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج هزار و ۴۰۰تن پنبه از مزارع این استان برداشت شود.

شاهمرادی در گفتگو باخبرنگاران با بیان اینکه همه مزارع پنبه این استان در غرب استان واقع شدند اظهار کرد: دو شهرستان گرمسار و آرادان قطب تولید پنبه در استان هستند.

وی با بیان اینکهبیش از دو هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی غرب استان به کشت پنبه اختصاص یافته افزود: بیش از یک‌هزار و ۳۰۰هکتار از این اراضی در گرمسار و ۸۵۰ هکتار آن در شهرستان آرادان واقع شده است.

مدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان از انجام طرح‌های به‌نژادی و به‌زراعی در مزارع پنبه این استان خبر داد و تصریح کرد: با جایگزینی ارقام مقاوم و پربازده‌ای همچون خورشید، گلستان، لطیف، ساجدی و…پیش‌بینی می‌شود که امسال با افزایش ۶۰۰تنی تولید پنبه در استان روبرو باشیم.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه محصول پنبه تولیدی در گرمسار و آرادان، ادامه داد: این رشد تولید در حالی است که سطح زیرکشت پنبه در استان سمنان هیچگونه افزایشی نداشته است.

شاهمرادی با بیان اینکه متوسط عملکرد در واحد سطح مزارع پنبه ۲٫۵ تن بوده خاطرنشان کرد: با اقدامات خوبی که در زمینه به‌نژادی و آموزش و ترویج بهره‌برداران صورت گرفته انتظار می‌رود این متوسط عملکرد افزایش بسیار بالایی داشته باشد.

وی با اشاره به خرید تضمینی پنبه در استان گفت: قیمت تضمینی خرید پنبه امسال بالغ بر سه هزار و ۱۹۰ تومان تعیین شده است.

مدیر زراعت جهادکشاورزی استان سمنان یادآور شد: عمده پنبه تولیدی در این استان در دو کارخانه پنبه گرمسار به مصرف می‌رسد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۶ آذر ۹۶، کدمطلب:۹۶۹-۱۷۹۱-۵، www.isna.ir

خبر جدید  راه‌هایی برای مقابله با کوتاه‌مدت گرایی

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد