به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛محمدهادی مظاهری روز دوشنبه در گردهمایی ایثارگراناداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه شهدا نمونه و الگو بوده اند اظهار داشت: ایثارگران نیز باید در عرصه های مختلف به خصوص مسایل اداری الگو و شاخص باشند.
وی با اشاره به ویژگی های خاص دوران دفاع مقدس و اینکه دفاع مقدس برای ۱۰ تا ۲۰ سال آینده دارای مطلب و موضوع است گفت: فرهنگ ایثار و شهادت را باید به فرزندان و نسل امروز منتقل کرده و در این عرصه کوتاهی نکنیم.
مظاهری با بیان اینکه اثرگذاری شهدا امروز در جای جای کشور قابل مشاهده است و امروز ایثارگران در عرصه های مختلف باید در حفظ و ترویجفرهنگ ایثار و شهادت پیشرو باشند ادامه داد: رفتار و عملکرد شهدا و ایثارگران الگوهای بسیار مناسبی برای جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه به شخصیت و ویژگی های امام راحل (ره) اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کسب رضای خدا، توجه به نقش مردم و توجه به معنویت از ویژگی هایی است که حضرت امام خمینی همواره با آن شناخته می شود.
وی نقش امام امت در دفاع مقدس را نیز بسیار مهم و تعیین کننده خواند و گفت: حضرت امام (ره) ۱۰ نقش اصلی در دوران جنگ تحمیلی داشتند که مدیریت، سیاست گذاری، ایجادهماهنگی بین نیروهای مسلح از جمله این نقش ها و هدایت ها است.
مشاور استاندار سمنان در امور ایثارگران با اشاره به ۲۲ اسفند روز ملی بزرگداشت شهدا گفت: در این روز قرار است با همراهی مدیران و روسای ادارات به حدود ۴۰۰ خانواده شهید در این استان سرکشی شود.
در این گردهمایی که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و مسوولان این اداره کل حضور داشتند از ۱۹ ایثارگر شاغل در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تجلیل شد.

خبر جدید  ایجاد پارک موزه دفاع مقدس گامی مهم در نشر ارزش‌ها و فرهنگ شهادت