پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹
8:26:33 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم
باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم
مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین در جمع فعالان فرهنگی شاهرود گفت: باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محمد ابراهیمی مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین در جمع فعالان فرهنگی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از جهات مختلف دارای اهمیت است، اظهار کرد: در زمان طاغوت، شاه مردم ایران را […]

مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین در جمع فعالان فرهنگی شاهرود گفت: باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محمد ابراهیمی مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین در جمع فعالان فرهنگی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از جهات مختلف دارای اهمیت است، اظهار کرد: در زمان طاغوت، شاه مردم ایران را با غرب معامله کرده بود و سرنوشت این ملت توسط کشور‌های غربی رقم می‌خورد.
مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین با بیان اینکه تمام منافع و منفعت کشور در اختیار آمریکا و انگلستان بود، افزود: در آن زمان به هیچ وجه ایران از قدرت تصمیم‌گیری برخوردار نبود و ملت هیچ دخالتی در سرنوشت خود نداشتند.
وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی عزت از دسته رفته به مردم بازگشت و اکنون مردم در سرنوشت خود مانند انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس تصمیم گیری می‌کنند و این سرنوشت بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: در گذشته نه تنها برای دین‌داری کاری صورت نمی‌گرفت بلکه تلاش‌های زیادی برای زدودن دین انجام شد.
ابراهیمی اظهار کرد: در آن دوران برای اینکه به دین ضربه وارد کنند تمام امکانات مانند تلویزیون، رادیو و عناصر مبتذل در سطح حکومت را پای کار آوردند تا دین را منسوخ کنند.
وی افزود: همان گونه که اسناد معتبر وجود دارد نشان می‌دهد که در زمان پهلوی دین به مسخره گرفته شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دوباره احیا شد.
ابراهیمی گفت: برای دفاع از دین است که رزمندگان جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس هشت سال جانانه جنگیدند و امروز بنا به درخواست دولت‌های عراق و سوریه در این کشور‌ها حضور پیدا می‌کنند.
وی استکبار ستیزی را ازجمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: در دنیا کمتر کشوری پیدا می‌شود که بتواند مقابل آمریکا ایستادگی کند و به درخواست‌های آن «نه» بگوید، اما ایران ۳۹ سال است که در مقابل این کشور ایستادگی کرد و اجازه تصمیم گیری به آن را نداده است.
ابراهیمی دفاع از مظلومان عالم را از دیگر ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: دفاع از مظلومان جدی است و هیچ‌گاه سیاسی و یا ظاهری نیست از ملت مظلوم، عراق، سوریه، فلسطین، لبنان و هر کجایی که مظلومی باشد دفاع خواهیم کرد.
وی وجود، ولی فقیه مجتهد را از دیگر ویژگی‌های مهم انقلاب دانست و افزود: اکنون در انقلاب اسلامی، ولی فقیهی وجود دارد که مواظب است تا خلاف شرعی در دایره حاکمیت رخ ندهد و این حضور اتفاق بسیار مهمی محسوب می‌شود.
ابراهیمی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در زمان تبعید و یا زندان می‌فرمود: یاران من در گهواره‌ها هستند، گفت: امام در زمان انقلاب به بازوی جوان تکیه کرد و جوانان ما هم توانستند به خوبی از انقلاب دفاع کنند، جوانان سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه هستند و انقلاب اسلامی ایران متعلق به آنهاست.

خبر جدید  سمنان۵۰۰۰کارمند بسیجی دارد/ تحقق شعار سال نیازمند برنامه‌ریزی

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد