پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
14:36:34 - جمعه 16 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برجام ۲ و ۳ نقشه دشمن برای امتیازگیری از ایران در موضوع موشکی و حضور در منطقه
برجام ۲ و ۳ نقشه دشمن برای امتیازگیری از ایران در موضوع موشکی و حضور در منطقه
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه با امضای برجام حقوق هسته ای ایران تثبیت نشد و تحریم ها نیز پابرجاست گفت: حداقل دستاورد برجام اعتراف رئیس جمهور به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در مذاکرات است. به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، مصطفی باقرزاده استاد دانشگاه و دکتری انرژی هسته ای در مراسم چهل سالگی انقلاب […]

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه با امضای برجام حقوق هسته ای ایران تثبیت نشد و تحریم ها نیز پابرجاست گفت: حداقل دستاورد برجام اعتراف رئیس جمهور به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در مذاکرات است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، مصطفی باقرزاده استاد دانشگاه و دکتری انرژی هسته ای در مراسم چهل سالگی انقلاب در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به موضوع برجام گفت: برجام در مقطعی اتفاق افتاد که در داخل کشور با حجم انبوهی از تحریم ها مواجه بودیم و این تحریم ها در عرصه اقتصاد کشور بیشتر از ۱۵ درصد اثر نداشت اما متأسفانه طی فرایندی بیان شد که همه مشکلات کشور ناشی از تحریم هاست.
عدم تثبیت حقوق هسته ای ایران با امضای برجام
وی اظهار کرد: در آن مقطع زمانی که برجام امضا شد در عرصه اجرایی کشور به جای چشم داشتن به ظرفیت های داخلی کشور مدل اقتصاد برونگرا برای حل مشکلات اقتصادی توسط مسئولان وقت در نظر گرفته شد، یعنی برای حل مشکلات و مسائل اقتصادی باید به بیرون از کشور نگاه کرد و مؤلفه ها و پارامترهای بیرونی را حل کرد لذا مذاکرات انجام و برجام به امضا رسید.
این استاد دانشگاه افزود: امضای برجام قرار بود رفع تمام تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی و تثبیت حقوق هسته ای ایران با سه فاکتور حق غنی سازی بدون محدودیت بر اساس NPT، ری اکتور آب سنگین اراک و حق بازفرآوری اورانیوم را برای جمهوری اسلامی ایران در بر داشته باشد اما متأسفانه براساس برجام هیچ کدام از این ها محقق نشد یعنی نه تحریم ها برداشته و نه حقوق هسته ای ایران تثبیت شد.
با امضای برجام تحریم های ظالمانه علیه ایران رفع نشد
باقرزاده با بیان اینکه آنچه از برجام در حال حاضر وجود دارد مجموعه ای از نوشتار است که ایران توانسته تمام تعهدات خود را کاملا اجرایی کند و طرف مقابل در این مسیر هیچکدام از تعهدات خود را محقق نکرده است بیان کرد: در اجرای مؤلفه های برجام و تعهدات ایران ما می توانستیم در یک پروسه زمانی این کار را انجام دهیم تا در فرایندی که طرف مقابل بدعهدی می کند جوابی برای گفتن داشته باشیم که متأسفانه این را هم انجام ندادیم.
وی با بیان اینکه برجام یک تعهد بین المللی است و از طرف جمهوری اسلامی نقض نخواهد شد مگر اینکه طرف مقابل تعهدات خود را بشکند تصریح کرد: در این صورت هم چون قالب برجام در ساختار قطعنامه سازمان ملل متحد تعریف شده است تنها با شکستن تعهد ایالات متحده آمریکا در این طرف مسئولان مذاکره کننده نمی توانند بگویند زیر میز برجام می زنیم زیرا جامعه بین الملل در قبال شما این تعریف را دارد که آمریکا از تعهدات خود خارج شد سایر کشورها و اتحادیه اروپا از برجام خارج نشده اند.
برجام ۲ و ۳ نقشه دشمن برای امتیازگیری از ایران در موضوع موشکی و حضور در منطقه
این دکترا انرژی هسته ای عنوان کرد: متأسفانه امروز دشمن دیالوگی از جنس برجام بیان می کند تا بتوانند همان مدلی که در برجام از ایران امتیاز گیری کردند در موضوع موشکی و حضور ایران در منطقه هم امتیاز بگیرند و اصطلاحا در پی تحقق برجام ۲، ۳ و بیشتر باشند.
باقرزاده حداقل دستاورد برجام را اعتراف رئیس جمهور به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در مذاکره برشمرد و گفت: آقای رئیس جمهور که رئیس تیم مذاکره کننده در سال ۸۲ بودند در کتاب «دیپلماسی هسته ای و امنیت ملی» خود می نویسند که اروپا نقش مؤثری در فضای مذاکره ندارد لذا در ابتدای دوره مذاکره در دولت دهم سال ۹۲ اعلام کردند نقش اروپا در مذاکرات موثر نیست و این بار با کدخدا مذاکره می کنیم اما بعد از ۴ سال به صراحت اعلام کردند که کشورها مگر دیوانه اند که با آمریکا مذاکره کنند و این دستاورد خوبی است چون مضاف بر اینکه رئیس جمهور به این باور رسید آمریکا غیر قابل اعتماد است بدنه اجتماعی جامعه نیز به این نقطه رسید که مذاکره با آمریکا هیچ دستاوردی ندارد.
وی ادامه داد: متأسفانه برخی در صدد القای این هستند که برای تحقق کامل برجام جمهوری اسلامی ایران باید از برخی پارامترهای دیگر نیز عقب نشینی کند تا ایالات متحده آمریکا و نظام سلطه جهانی بتوانند برای شما گشایش اقتصادی رقم بزنند که این نیز خواب و خیال باطلی بیش نیست.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: تنها مشکل ایالات متحده آمریکا و نظام جهانی سلطه با کشور ما پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است که مورد تایید بلوک غرب نیست و می خواهند کشور ما تا ابد تحت سلطه و مستعمره آنها باشد.
مراسم بزرگداشت سی و نهمین بهار انقلاب دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

خبر جدید  افتتاح ساختمان 2 دانشکده در دانشگاه سمنان + عکس و فیلم

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد