شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
18:35:29 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر در سمنان تدوین شود
برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر در سمنان تدوین شود
سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برنامه جامع و کاربردی مبارزه با مواد مخدر برای کاهش بزهکاری های اجتماعی و اعتیاد برای سال ۹۸ در استان سمنان تدوین شود.

به گزارش ایرنا، امیر بینایی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: بیش از ۸۰ درصد از بزهکاری های اجتماعی استان در ۲۰ درصد از مناطق شهری و روستایی اتفاق می افتد.
وی خاطر نشان کرد: در مناطق محروم شهری و روستایی استان که بزهکاری های اجتماعی در آنها قابل توجه است فقرهای مالی، فرهنگی و زیرساختی وجود دارد.
بینایی ادامه داد: تفکر جزیره ای یکی از چالش های اساسی در مهار اعتیاد و دیگر چالش های اجتماعی است و بسیاری از دستگاه های اجرایی با وجود برخورداری از اعتبار برای کنترل بزهکاری ها، برای مهار مشکلات در این بخش به صورت انحصاری اقدام می کنند.
وی اضافه کرد: در بعضی از مناطق شهری استان حتی یک بوستان و یا معابر به روز وجود ندارد و فقر زیرساختی به افزایش اعتیاد و بزهکاری ها در جامعه دامن می زند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: تا زمانی که برنامه جامع برای کاهش و کنترل بزهکاری ها وجود نداشته باشد نمی توان برای ریشه کنی چالش اعتیاد در جامع اقدام اساسی انجام داد.
به گزارش ایرنا، در یکسال گذشته چهار هزار و ۲۰۰‌ نفر از عاملان تولید و توزیع مواد مخدر در استان سمنان دستگیر شدند.
در سال ۹۷ بیش از ۶۵ گروه عوامل تولید و توزیع مواد مخدر در استان سمنان متلاشی شد و از ابتدای فروردین امسال تاکنون ۶۶۵ طرح برای پاکسازی مناطق مختلف استان از مواد مخدر اجرا شده است.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

خبر جدید  طرح غربالگری بینایی کودکان در استان سمنان آغاز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد