دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹
5:18:41 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بنیاد برکت ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند
بنیاد برکت ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند
ایلنا: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال آینده ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در شهرهای گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال آینده ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در شهرهای گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از معاونت توسعه کارآفرینی اجتماعمحور بنیاد برکت، در پی سفر سال گذشته دکتر محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به شهرستان گرمسار، مقرر شد که بنیاد برکت وابسته به این ستاد با اولویت مناطق روستایی از طریق الگوهای مشارکتی اشتغالزایی اجتماعمحور، تسهیلاتمحور و بنگاهمحور خود تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال در این مناطق سرمایهگذاری و مشارکت کند.

خبر جدید  بانک‌ها برای حل مشکل سرمایه در گردش در خدمت بخش تولید باشند

بر اساس این گزارش، پیرو این تصمیم، سفرهایی از سوی مسئولان بنیاد برکت به شهرهای گرمسار و آرادان انجام و فرصتها و مزیتهای هر منطقه در هر سه الگوی اشتغالزایی اجتماعمحور، تسهیلاتمحور و بنگاهمحور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد به مدت دو سال و تا پایان سال ۹۸، در قالب طرح اجتماعمحور سحاب (سرمایهگذاری حمایتی اشتغال برکت) بیش از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در گرمسار و آرادان راهاندازی شود. برای سال ۹۷، ایجاد ۲۵۰ طرح اشتغالزایی در شهرهای گرمسار و آرادان در دستور کار است که پس از انتخاب مجری و تسهیلگران، ارایه آموزشهای لازم و ثبتنام متقاضیان و اهلیتسنجی، تا به امروز ۵۰ طرح در زمینه مشاغل خرد و خانگی از جمله پرورش دام سبک، زنبورداری، پرورش قارچ، قالیبافی و … راهاندازی شده و ۲۰۰ طرح دیگر در شرف راهاندازی است و پیشبینی میشود تا پایان سال، همه ۲۵۰ طرح اشتغالزایی محقق شود. برای سال ۹۸ هم ایجاد و راهاندازی ۲۵۰ طرح اشتغالزایی در قالب الگوی اجتماعمحور سحاب پیشبینی شده است.

خبر جدید  افتتاح دو طرح بهداشتی درمانی و آغاز ساخت خوابگاه دانشجویی در آرادان

در طرح اجتماعمحور سحاب (سرمایهگذاری حمایتی اشتغال برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد ۴ درصد به بانک عامل معرفی میشوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار میگیرند.

خبر جدید  آسیب به ۳۷۰۰ واحد مسکونی در استان سمنان براثر سیلاب و رانش زمین

همچنین بنیاد برکت در حال بررسی پروژهها و فرصتهای ایجاد طرحهای اشتغالزایی در قالب الگوهای تسهیلاتمحور و بنگاهمحور در گرمسار و آرادان است تا پس از نهایی شدن بررسیها، عملیات اجرای آنها را آغاز کند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد