چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸
۲۰:۰۴:۰۸ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در پدافند غیرعامل
بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در پدافند غیرعامل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند از ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص و ماهر خود در پدافند غیرعامل بهره ببرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سمنان، عبدالله خالصیدوست در جلسه کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان که ظهر امروز با حضور مدیران اجرایی استانداری سمنان برگزار شد، هدف کلی پدافند غیرعامل را استفاده از ابزارها و امکانات موجود در جامعه و کشور برای مقابله با بحرانها بیان کرد.

وی گفت: امنیت در همه ابعاد آن مهمترین رکن یک جامعه است، پس پیش از اینکه مسئلهای بروز کند، باید پیشبینیهای لازم برای کنترل و مدیریت مسائل و یا بحرانهای احتمالی صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان نمونههایی از حوادث اخیر، شناسایی نقاط ضعفها و آسیبها را از اصول پدافند غیرعامل برشمرد و تأکید کرد: پیش از اینکه حادثهای به وجود آید و با صرف هزینههای کلان مادی و معنوی و بسیج امکانات تبعات آن جبران شود، لازم است نقاط ضعفها را تشخیص و قبل از وقوع حادثه پیشگیرانه عمل کنیم.

خالصیدوست با بیان اینکه از دغدغههای مهم حکومت و حاکمیت تأمین امنیت، سلامت و شادابی مردم است، تعامل تمام نهادها، ارگانها و قشرهای مختلف مردمی در این زمینه را لازمه تحقق این دغدغه دانست.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی هم بهتبع وظایف ذاتی خود که از جمله نهادهای غیردولتی محسوب میشود و به تعبیری از مردم و برای مردم است، خود را موظف میداند امکاناتش را در خدمت جامعه و برای مردم بگذارد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی محصول انقلاب اسلامی و حدود چهار دهه است بهصورت فراگیر و گسترده در عرصه علم و دانش، تحقیق و پژوهش فعالیت میکند و با تربیت نیروهای متخصص دستاوردهای ارزشمندی را به جامعه و مردم ارائه داده است.

خالصیدوست با تأکید بر اهمیت بهرهگیری از ظرفیت دانشگاهها افزود: امروز شاهد هستیم دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل کردهاند، در عرصه مدیریت کشور بهویژه در بخشهای فنی و تخصصی نقش تأثیرگذار خود را بهخوبی ایفا میکنند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به ظرفیت بالایی که دارد، فارغ از امکانات مادی، ظرفیت بالقوه به نام نیروی انسانی متخصص و ماهر دارد که میتواند یاریرسان حوزههای مختلف اجتماعی در امر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران باشد.

در ادامه چهارمین جلسه پدافند غیرعامل واحد سمنان که با حضور ایرج کارخایی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان سمنان، کارشناسان این حوزه و معاونان و مدیران اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار شد، حاضران با بیان دیدگاهها و ارائه راهکارهای اجرایی به بررسی صورتجلسات پیشین و رفع موانع اجرایی پرداختند.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در پدافند غیرعامل

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد