پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹
21:19:29 - سه‌شنبه 7 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهزیستی سمنان از سپردن کودکان بی سرپرست به بستگان درجه یک حمایت می‌کند
بهزیستی سمنان از سپردن کودکان بی سرپرست به بستگان درجه یک حمایت می‌کند
مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اهمیت و نقش خانواده در زندگی کودکان، گفت: سپردن کودکان به عنوان فرزندخوانده و قیم موقت مهمترین سیاست سازمان در حوزه کودکان بهزیستی است که در صورت برخورداری خانواده های متقاضی از شرایط قانونی حمایت هایی از آنها نیز از سوی سازمان صورت می‌گیرد. شعار سال: مدیرکل بهزیستی استان […]

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اهمیت و نقش خانواده در زندگی کودکان، گفت: سپردن کودکان به عنوان فرزندخوانده و قیم موقت مهمترین سیاست سازمان در حوزه کودکان بهزیستی است که در صورت برخورداری خانواده های متقاضی از شرایط قانونی حمایت هایی از آنها نیز از سوی سازمان صورت می‌گیرد.

شعار سالمدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اهمیت و نقش خانواده در زندگی کودکان، گفت: سپردن کودکان به عنوان فرزندخوانده و قیم موقت مهمترین سیاست سازمان در حوزه کودکان بهزیستی است که در صورت برخورداری خانواده های متقاضی از شرایط قانونی حمایت هایی از آنها نیز از سوی سازمان صورت می‌گیرد.

علی‌رضا ایزدپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنااظهار کرد: بهزیستی استان جدا از سپردن کودکان به‌عنوان فرزند خوانده براساس قوانین از سپردن کودکان یتیم و بی‌سرپرست به بستگان درجه یک و اقوام آنها استقبال می‌کند.

خبر جدید  فرماندارسمنان: اعتبار 155 میلیارد ریالی بازآفرینی شهری جذب شود

وی با بیان اینکه یارانه‌هایی در همین راستا به بستگان آنها تعلق می‌گیرد تصریح کرد: حضور کودکان در خانواده و در کنار بستگان سبب می‌شود که از کانون گرم خانواده بهره‌مند شوند و لذا در صورت وجود شرایط لازم، حضور کودکان در کنار بستگان را به ماندن در مراکز شبانه‌روزی ترجیح داده و از آن حمایت می‌کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه در پایان سال گذشته ۱۷۴ کودک در مراکز شبانه‌روری بهزیستی استان نگهداری می‌شد، افزود: در همین راستا با توجه به سیاست‌های سازمان بهزیستی و سپردن کودکان به‌عنوان فرزندخوانده، قیم موقت و بستگان نزدیک تعداد این کودکان به کمتر از ۱۵۰ نفر رسید.

خبر جدید  روز قدس حرکتی بسترساز برای حکومت جهانی امام عصر(عج) است

وی با بیان اینکه خانواده در رشد جسمی، عاطفی و اجتماعی کودکان به ویژه در سنین پایین نقش اساسی دارد خاطرنشان کرد: برخورداری کودکان از کانون خانواده مناسب در ارتقاء رشد روانی و اجتماعی آنها بسیار موثر است، ضمن اینکه حمایت و پشتیانی روانی و عاطفی به ویژه در سال‌های آغازین زندگی که تجربه‌های اولیه کودک در حال شکل‌گیری است بسیار مهم و اساسی است.

ایزدپور با اشاره به حمایت‌های مالی از کودکان و هزینه‌های این سازمان در حوزه کودکان بهزیستی گفت: بهزیستی استان یارانه‌ای به این مهم اختصاص داده که رقم آن برای کودکان مراکز شبانه‌روزی ۳۰۰ هزار تومان و برای کودکان یارانه‌بگیر ۲۴۰ هزار تومان است.

خبر جدید  بسیج دانشجویی با ایثارگری تهاجم فرهنگی را خنثی می‌کند

مدیرکل بهزیستی استان از برنامه‌ریزی این سازمان برای تقویت بیشتر مبانی خانواده و گسترش طرح مددکاری اجتماعی برای خانواده‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: بهزیستی در همین راستا با برگزاری همایش‌ها و گسترش آموزش‌های عمومی می‌کوشد بیش از پیش به افزایش سلامت روانی و قوام خانواده کمک کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۶ آبان ۹۶، کدمطلب:۹۶۰۸۱۶۰۹۵۸۷، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد