یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
9:13:44 - سه‌شنبه 16 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از یکهزار سمنانی به حج تمتع اعزام می‌شوند
بیش از یکهزار سمنانی به حج تمتع اعزام می‌شوند
گروه اجتماعی: مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از یکهزار سمنانی به حج تمتع امسال اعزام می‌شوند گفت: هشت کاروان از استان سمنان در تاریخ‌های نهم و بیستم مردادماه سال ۹۶ به حج تمتع اعزام می‌شوند. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سمنان،سيد علي مير قاسم پور،مدير سازمان حج […]

گروه اجتماعی: مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از یکهزار سمنانی به حج تمتع امسال اعزام می‌شوند گفت: هشت کاروان از استان سمنان در تاریخ‌های نهم و بیستم مردادماه سال ۹۶ به حج تمتع اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سمنان،سيد علي مير قاسم پور،مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان امروز ۲۶ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر كه هشت كاروان از استان سمنان به حج تمتع اعزام مي‌شوند اظهار کرد: هزار و ۸۵ نفر از استان سمنان در قالب هشت كاروان به حج تمتع اعزام مي‌شوند.
میرقاسم پور از اعزام ۸۶ هزار ايراني در سال ۹۶ به
حج تمتع خبر داد و گفت: با توجه به اعزام ۶۴ هزار نفر در سال ۹۴ به حج تمتع
افزايش ۳۵ درصدي اعزام حجاج ايراني پيش‌بيني مي‌شود.
 مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان با بيان اينكه ثبت‌نام كاروان‌ها از
ديروز هم‌زمان با سراسر كشور آغازشده است افزود: مهلت ثبت‌نام
زائران تا پايان روز ۲۸ ارديبهشت‌ماه است و افرادي كه توانايي مالي و شرعي
براي شركت در حج را دارند مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام دريكي از كاروان‌ها
اقدام كنند.
وي با اشاره به اينكه چهار كاروان در ۹ مرداد اعزام مي‌شوند افزود: اين زائران در دسته حجاج مدينه‌قبل قرار دارند و چهار كاروان نيز در تاريخ ۲۰ مرداد اعزام مي‌شوند كه در دسته مدينه‌بعد قرار دارند.
 وي ادامه داد:  افرادي كه داراي فيش ثبت‌نام حج تا تاريخ ۳۱ شهريور ۱۳۸۵ هستند مجاز به ثبت‌نام براي اعزام در سال ۹۶ هستند و در صورت عدم تكميل ظرفيت كاروان‌ها ثبت‌نام از افرادي كه داراي فيش تا تاريخ ۳۰ آبان ۱۳۸۵ هستند آغاز مي‌شود.
 وي با بیان اینکه ثبت‌نام زائراني كه در تاريخ ۲۳ فروردين تا ۲۱ ارديبهشت امسال با مبلغ ۱۰ ميليون تومان در شعب بانك ملي ايران انجام‌شده است افزود: اين امر در سال ۹۴ با هشت ميليون و ۶۰۰ هزار تومان تا سقف ۹ ميليون ۷۰۰ هزار تومان با توجه به شرايط اعزام كاروان‌ها تغييريافته است.
وي با اشاره به اينكه ۳ تن از شهداي واقعه سقوط جرثقيل از حجاج روستاي روديان در شاهرود هستند افزود: در سال گذشته به دليل كشته شدن تعداد زيادي از حجاج ايراني در حادثه منا، اعزام حج از حجاج ايراني انجام نشد و با تلاش تيم مذاكره‌كننده در سال ۹۶ اعزام حجاج ايراني باري ديگر در كشور انجام می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد