چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
19:31:31 - شنبه 23 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعطیلی رادیولوژی و سرگردانی بیماران درمیامی
تعطیلی رادیولوژی و سرگردانی بیماران درمیامی
شاهرود- ایرنا – تعطیلی رادیولوژی در تنها مرکز درمانی میامی بیماران را با سرگردانی مواجه ساخته وبرای تهیه عکس باید به شهرستان های همسایه مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا ، شهرستان میامی با ۴۰ هزارتن جمعیت درمسیر جاده اصلی تهران – مشهد ودر شرق استان سمنان واقع شده و در روزهای نوروزی پذیرای گردشگران زیادی است .
در تعطیلات نوروزی که نیاز است همه امکانات بهداشتی برای خدمت رسانی به مردم مهیا باشد مردم این شهرستان و برخی مسافران از نحوه خدمات مرکز ترومای میامی گلایه مند هستند.
مردم میامی اکنون از نبود رادیولوژی و پزشکان متخصص در تنها مرکز درمانی امام رضا(ع) این شهرستان رنج برده و برای گرفتن خدمات مورد نیاز به شهرستان های همسایه مانند شاهرود مراجعه می کنند.
مردم این شهرستان ، نه تنها ازتعطیلی رادیولوژی گلایه مند هستند از خدمات کوچکی مانند تزریق پنی سیلین نیز محروم بوده و برای این کار باید راه طولانی طی کرده و به دیگر شهرستان ها بروند.
با توجه به اینکه تشخیص بیشتر بیماری ها ممکن است به انجام رادیولوژی نیاز داشته باشد، در تعطیلات نوروز و حجم بالای مراجعان ، راه اندازی این بخش بصورت شبانه روزی ضروری است.
یکی از اهالی میامی با انتقاد شدید از نبود رادیولوژی درگفت و گو با ایرنا افزود : برای درمان بیماری به مرکز درمانی میامی مراجعه کردم که باتعطیلی این قسمت مواجه شدم و این در حالی است که کسان دیگری نیز مراجعه کرده بودند که همه به در بسته خوردیم .
یحیی محمدی افزود : شهرستان میامی یک بیمارستان نیمه تمام دارد و انتظارمی رود نه به خاطر مردم شهرستان بلکه به خاطر مسافران ازامکانات مناسبی برخوردار شود .
وی با اشاره به حجم بالای ترافیک جاده ای و حوادث ناشی از آن گفت: مسافرت برای گرفتن یک عکس در این شلوغی جاده ها از انصاف به دور می باشد.
ابراهیم نورآبادی یکی دیگر از مراجعه کنندگان به بیمارستان میامی از نحوه خدمات درتزریق پنی سیلین گلایه داشت و گفت: با مراجعه به این مرکز و انجام معاینه و تشخیص بر اینکه نیاز به تزریق پنی سیلین می باشد ولی پزشک وقت از تزریق ممانعت کرد که ناچار شدم به شاهرود مراجعه کنم.
وی گفت : نیاز است مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ، پزشکانی را بکارگیری نمایند که تا حد ممکن مشکلات مردم را برطرف کنند .
محمد میرزایی از اهالی روستای ابراهیم آباد نیز با گلایه مندی از امکانات ضعیف مرکزدرمانی میامی گفت : هنوز بعد از گذشت هفت سال از شهرستان شدن میامی ، داشتن امکانات نخستین حق این مردم محروم است .
یکی از مسافران مراجعه کننده به این مرکز از نبود امکانات دراین مرکز گلایه کرده و به ایرنا گفت : این شهرستان باتوجه به موقعیتی که دارد نیازمند بیمارستانی است که نه تنها برای مردم این شهرستان بلکه گردشگران خدمات رسانی داشته باشد.
وی گفت: طی کردن مسافت ۶۰ کیلومتری تا شاهرود و سبزوار برای مردم مشکلاتی ایجاد می کند.
علی محمدحسنی سرپرست مرکز درمانی امام رضا(ع) میامی درگفت وگو با ایرنا با اشاره به قدیمی بودن دستگاه رادیولوژی میامی ، گفت : بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود به تجهیزات نوین رادیولوژی مجهز شده و لازم است رادیو لوژی این درمانگاه نیز تجهیز شود.
وی از بکارگیری یک کارشناس رادیولوژی دراین مرکز خبر داد و گفت : تهیه فیلم و ظهور عکس به سختی انجام می شود ، عکس های گرفته شده با دستگاه قدیمی مناسب نیست وهمچنین بیمه سلامت سندهای رادیولوژی را قبول نمی کند.
با تحقیقاتی که خبرنگار ایرنا انجام داد ، مشخص شد این مرکز چهار نیروی کارشناس رادیولوژی داشته که به شاهرودمنتقل شده اند و اکنون برخی نیروهای طرحی بکارگیری شده اند.
رادیو لوژی مرکز درمانی میامی از پارسال فقط در روزهای اداری باز بوده و مردم در روزهای تعطیل باید به شاهرود و سبزوار مراجعه کنند.
به نظر می رسد تا بیمارستان این شهرستان که سالها از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد به اتمام نرسد مردم این منطقه محروم برای کوچکترین مشکل درمانی باید مسافت ۶۰ کیلومتری به شاهرود و سبزوار را در رفت و آمد باشند.
مرکز درمانی میامی از یک دهه پیش تا کنون بارها با حضور شخصیت های کشوری و استانی افتتاح شده ولی هنوز کار ساخت و تجهیز آن به اتمام نرسیده است.
راه اندازی و تجهیز بیمارستان در شهرستان میامی نه تنها برای مردم شهرستان بلکه برای خدمات رسانی به مسافران با توجه به جاده پرحادثه میامی – سبزوار و برعکس ضرورت دارد.
میامی با جمعیتی بیش از ۴۰ هزار تن درسال ۹۰ از بخش به شهرستان ارتقاء یافت و با ۲ بخش کالپوش و مرکزی در شرق استان سمنان قرار دارد.
۷۳۵۸/۶۱۶۷

خبر جدید  رستوران ها و هتل ها تا 15 فروردین تحت نظارت بهداشتی هستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد