چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸
۱۹:۲۸:۰۵ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمهیدات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی اراضی ملی در استان سمنان اندیشیده شود
تمهیدات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی اراضی ملی در استان سمنان اندیشیده شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت جوامع محلی برای اطفای حریق احتمالی منابع طبیعی گفت: باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از حریق اراضی ملی در استان سمنان اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علینقی حیدریان بعدازظهر امروز در نخستین مانور اطفای حریق سال ۹۸ در استان سمنان که در اداره کل منابع طبیعی استان سمنان برگزار شد به راهکارهای مختلف مدیریت بحران اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از راههای چگونگی مدیریت بحران مانورهای اطفای حریق است.

وی افزود: امکانات لازم پیشگیری از وقوع حریق در جنگلها و مراتع با اجرای نخستین مانور اطفای حریق در استان سمنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان به برخی از مهمترین اهداف اجرای این مانور اشاره کرد و ازجمله آنها را ارزیابی توان عملیاتی اداره کل و ادارات شهرستان و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در اطفای حریق جنگلها و مراتع عنوان کرد.

حیدریان از دیگر اهداف را آمادگی کارکنان و چگونگی مدیریت بحران هنگام حریق، فراهم کردن تجهیزات در حالت اضطراری و رفع نواقص احتمالی و سنجش توانایی و عملکرد ادارات منابع طبیعی تابعه و جلوگیری از روند تخریب مناطق مورد حریق در زمان آتشسوزی برشمرد.

وی افزود: احتمال وقوع حریق در مراتع و جنگلهای استان سمنان با آغاز فصل گرم تابستان و خشکی مراتع افزایش مییابد.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان تأکید کرد: جلوگیری و پیشگیری از وقوع حریق در جنگلها و مراتع استان نیاز به اتخاذ تمهیدات و تدابیری ویژه است.

حیدریان در پایان مشارکت کمی و کیفی نیروهای عملکننده در مانور اطفای حریق استان را مطلوب عنوان کرد و گفت: باید تعامل بیشتری بین نیروهای یگان حفاظت در پیشگیری از ایجاد حریق برقرار شود.

به گزارش تسنیم، تمامی بهرهبرداران، روستاییان، دهیاران و شورای روستاها میتوانند در صورت مشاهده آتشسوزی موارد را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ع


منبع :: تمهیدات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی اراضی ملی در استان سمنان اندیشیده شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد