سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
11:52:34 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید نشا برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب در شاهرود
تولید نشا برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب در شاهرود
مدیرعامل شرکت توسعه و عمران شهرستان شاهرود گفت: با توجه به کاهش بارندگی و کمبود آب در کشور، آمادگی داریم نشای انواع گیاهان دارویی را تولید و عرضه کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهرود،داود قلیچی روز گذشته در جلسه مشترکی که بارئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرودبهمنظور بررسی فرصتها و ظرفیتهای سرمایهگذاری و همکاری متقابل در این واحد دانشگاهی داشت از پیشینه فعالیت این شرکت گزارشی داد و اظهار کرد:این شرکت که پنجمین شرکت توسعه و عمران ثبتشده در کل کشور است،با۴ هزار عضو سهامدار در حوزههای مختلف صنعت، کشاورزی، توریسم و خدمات فعالیت دارد و آمادگی دارد در هر کاری که موجب توسعه و پیشرفت شهرستان شود ورود کند.

وی ادامه داد: شرکت توسعه و عمران شهرستان شاهرود پیش از این، تفاهمنامهای با دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در خصوص ایجاد نیروگاه کوچک خورشیدی در زمین ۱۰۰ هکتاری متعلق به این دانشگاه منعقد کرد که بهدلایلی این موضوع معطل ماند، امااکنون با تغییر رئیس و تعدادی از مدیران دانشگاه آمادگی داریم کار را دنبال کنیم.

خبر جدید  دشمن برای کمرنگ کردن ارزش‌های دینی جوانان تلاش می‌کند

مدیرعامل شرکت توسعه و عمران شهرستان شاهرودبا بیان اینکه امروزه به اثبات رسیده که استفاده از نشا بهجای بذر گیاهان صرفه بیشتری هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ مصرف آب دارد، تشریحکرد: با در نظر گرفتن کاهش بارندگی و کمبود آب در کشور، آمادگی داریم در این زمینه فعالیت داشته و نشای انواع گیاهان داروییرا تولید و عرضه کنیم.

قلیچی ابراز آمادگی کرد که در صورت توافق با دانشگاه، این شرکت که برقراری پروازها را بر عهده دارد، میتواند برای استفاده کارکنان دانشگاه از پروازهای فرودگاه شاهرود به تهران، مشهد و کیش شرایط ویژهای در نظر بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با داشتناعضای هیئت علمی توانمند و آزمایشگاههای مجهز میتواند با همکاری با این شرکت گام مهمی در شکوفایی صنعت و کشاورزی و رونق اشتغال در سطح شهرستان بردارد و امیدواریم با همکاری دانشگاه آزاد شاهرود و بهکارگیری دانش و سرمایه اعضای هیئتعلمی پروژههای بزرگتری را در سطح شهرستان آغاز کنیم.

خبر جدید  دخالت‌های بی‌مورد و سوءمدیریت‌ها عامل اصلی ایجاد بحران است

اعلام آمادگی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد برای ارائه طرح و ایده

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، ظرفیتهای فعلی و فرصتهای موجود دانشگاه را برای همکاری با شرکت توسعه و عمران شهرستان شاهرود معرفی کرد.

سیداحمد ابوالقاسمیفراضافه کرد:دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از اعضای هیئت علمی صاحبنام و توانمندی در رشتههای مختلف برخوردار است که سرمایه اصلی دانشگاه محسوب میشوند و آمادگی دارند ایدهها و طرحهای فنی ارائه کنند و در پروژههای این شرکت و مدیریت طرحهای آن مشارکت داشته باشند.

وی عنوان کرد: در دانشگاه آزاد شاهرود این آمادگی وجود دارد که در قالب یک تفاهمنامه، شرکت تعاونی توسعه و عمران بتواند از امکانات آموزشی، ورزشی و درمانی دانشگاه با در نظر گرفتن تخفیف برای اعضای خود استفاده کند.

خبر جدید  نتایج یازدهمین جشنواره فرهنگی و ورزشی بسیج اساتید استان سمنان

ابوالقاسمیفر در پاسخ به پیشنهاد کاشت گلمحمدی در زمین صدهکتاری متعلق به دانشگاه بیان کرد: باید ابتدا بررسی کنیم که آیا شرایط خاک وآب جوابگوی کشت گل محمدی هست یا خیر؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرودپیشنهاد کرد: در زمینهبهرهگیری از امکانات پزشکی و بیمارستان خاتمالانبیا(ص) این واحد دستگاههای مجهز آزمایشگاهی، آزمایشگاههای پیشرفته فنی، سولههای بزرگ داخل واحد، تالار پذیرایی و آمفیتئاترها و بسیاری دیگر از امکانات منحصربهفرد آماده خدمترسانی به مردم این شهرستان در قالب همکاری با شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود هستیم.

به گزارش آنا، در پایان جلسه حاضران توافق کردند که اعضای هیئتمدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران دربازدید از امکانات دانشگاه برای برنامهریزی مناسبتر و سرمایهگذاری دقیقتر نتیجه را به دانشگاه اعلام کنند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۱۷/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد