پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹
20:52:01 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جامعه سالم و پویا در سایه ایجاد فرهنگ مراقبت‌های عمومی و بهداشتی
جامعه سالم و پویا در سایه ایجاد فرهنگ مراقبت‌های عمومی و بهداشتی
مدیر گروه رشته مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: برای داشتن جامعه‌ای سالم و پویا باید مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

مریم حیدری در حاشیه نمایشگاه سلامت مرداندانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در سمناناظهار کرد:از آنجا که مردان قشر مهمی در جامعه هستند و سلامت آنان برای خانواده و افراد جامعه دارای اهمیت ویژهای است؛ بنابراین بایدبه سلامت مردان در کنار سلامت زنان توجه شود.

وی با بیان اینکه در کشور ما هفتهای به نام هفته سلامت مردان نامگذاری شده است، تصریح کرد: در این هفته نشانههای چند بیماری خطرناک مانند انواع سرطانهایی که ممکن است در آقایان شایع باشد و شیوههای غربالگری این بیماریها مورد توجه قرار میگیرد.

خبر جدید  سمنان، میزبان یازدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج اساتید

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان افزود: در راستای برنامههای این هفته و گرامیداشت آن، تلاش کردهایم نمایشگاهی از فعالیتهای علمی و پژوهشی دانشجویان رشته مامایی را برای انتقال اطلاعات مورد نیاز به جامعه هدف در دسترس، همکاران و دانشجویان قرار دهیم.

حیدری، اطلاعرسانی، پیشگیری و مراجعه کسانی که در مراحل ابتدایی بیماری هستند به مراکزی که در آن غربالگری انجام میشود را ازجمله اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان و تأکید کرد: تشخیص بهموقع،کنترل بیماری و مبارزه جدی با آن از طریق روشهای نوین پزشکی میتواند از تبعات زیانبار و مهلک بیماریها بکاهد.

خبر جدید  بهترین درمان‌ها و غذاهای مبتنی بر پسته در دانشگاه آزاد دامغان

وی بیان کرد: این نمایشگاه به همت انجمن علمی گروه مامایی برگزار و تلاش شده تا دانشجویان این رشته به عنوان متولیان سلامت، این پیام را به جامعه مخابره کنند که فقط زنان نیستند که نیاز به مراقبت و توجه دارند؛ بلکه این یک موضوع همگانی است و برای داشتن جامعهای سالم و پویا باید مراقبتهای بهداشتی و پزشکی به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

خبر جدید  جزئیات برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد