یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
8:56:14 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جریانی خلاف رهبری هر روز از سوی دشمن شکل می‌گیرد
جریانی خلاف رهبری هر روز از سوی دشمن شکل می‌گیرد
استاد عالی حوزه علمیه قم گفت: هر روز جریانی خلاف رهبری از سوی دشمن شکل می‌گیرد و این ستیزه با خط ولایت است. به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، آیت‌الله علی‌اکبر سیفی‌مازندرانی در یادواره ۹۲ شهید روستای قلعه‌نو خرقان در بخش بسطام شهرستان شاهرود که در حسینیه قلعه بالای روستا با حضور اقشار مختلف مردم […]

استاد عالی حوزه علمیه قم گفت: هر روز جریانی خلاف رهبری از سوی دشمن شکل می‌گیرد و این ستیزه با خط ولایت است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، آیت‌الله علی‌اکبر سیفی‌مازندرانی در یادواره ۹۲ شهید روستای قلعه‌نو خرقان در بخش بسطام شهرستان شاهرود که در حسینیه قلعه بالای روستا با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا و مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد، در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا، با اشاره به آیه قرآن که شهدا زنده‌اند و نزد ما روزی می‌خورند و شما نمی‌فهمید، اظهار کرد: بهترین موضوع سخن، شهادت در پرتو ولایت است و جایگاه شهادت که در قرآن با جایگاه صدیقان و انبیای الهی برابری می‌کند.
وی تصریح کرد: خدای تعالی وصف مقاتل فی سبیل‌الله را بیان می‌کند که به دعوت نبی برای جهاد و دفاع پاسخ مثبت دادند و شجاعانه در راه احیای دین و اطاعت فرمان پیامبرشان پا در رکاب قتال گذاشتند و شجاعانه جنگیدند و مردانه شهید شدند.
استاد عالی حوزه علمیه قم افزود: این مردانی که پاسخ رسول را دادند و جنگیدند، قرآن مجید تصریح دارد که منزلت این شهدا به‌منزله صدیقان و انبیا هستند و شهدا در زمره انعم الله علیهم هستند و این جایگاه را نه به خاطر کشته‌شدن در میدان نبرد کسب کرده‌اند که اگر این ملاک بود ملاک مشترکی بین آنان و کفار بود؛ چراکه آن‌ها هم می‌جنگیدند و کشته می‌شدند.
استاد خارج فقه حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: درد زخم‌های جبهه را کشیدن یک عنصر مشترک بین مؤمنان و کفار است و مقام شهادت به این جهت نیست و ملاک رمز شهادت یک چیز است و آن فی‌سبیل‌الله بودن است.
سیفی‌مازندرانی تصریح کرد: اطاعت از خدا و رسول و اولی امر رمز دیگر است برای مقام شهادت و در سایه این‌ها درجه والای شهادت می‌رسد، احیابودن و زنده‌بودن آن‌ها به خاطر این است که دعوت خدا و رسول را اجابت کردند.
وی بیان کرد: اجابت دعوت خدا و رسول مایه حیات ابدی برای انسان است که مجاهدان فی‌سبیل‌الله به آن مقام رسیدند و اگر نباشد اطلاعت اولی امر حتی برای دفاع اهل بیت (ع) هم باید باز آن قتل ارزش ندارد و بلکه خود نافرمانی خداست.
استاد خارج فقه حوزه علمیه قم ادامه داد: در زمان اهل بیت (ع) هم بودند افرادی که می‌جنگیدند برای اهل بیت (ع) و، اما چون اجازه اهل بیت (ع) نبود حتی آن‌ها را به حضور نمی‌پذیرفتند و نمونه در سجستان طایفه خوارج بود که کارشان لعن علی ابن ابیطالب (ع) بود و حریص با یارانش از شیعیان انقلابی بودند و با آن‌ها مقابله کرد و مخفی آن‌ها را می‌کشتند و وقتی خدمت امام صادق (ع) رفت او را به حضور نپذیرفت و علت را پرسیدند، گفت: دست به شمشیر می‌برد و قتال می‌کند بدون اجازه ما و او مجرم است.
سیفی‌مازندرانی اضافه کرد: شهادت اگر ارزش پیدا می‌کند در اطاعت حجت خداست و در زمان ما هم همین‌طور است.
وی با بیان اینکه، ولی خدا اجازه دارد که مردم را در مرز حدود الهی بیاورد به‌گونه‌ای زندگی کنند که خدا می‌خواهد، افزود: احکام الهی را باید، ولی امر بیان کند و منزله او منزله رسول خداست و فقه‌های جامع‌الشرایط هم همین‌طور و اگر نباشد اسلام ناب افول می‌کند و انسان‌های چپاول‌گر و ظالم روی کار می‌آیند و مؤمنان را کنار می‌زنند و این کلام امام رضا (ع) است.
استاد عالی حوزه علمیه قم گفت: ولایت فقیه از طرف خدا و ائمه اطهار بیان شده است تا مردم در سایه احکام اسلامی حرکت کنند چراکه تمام حرکات ما حکم و قانون دارد و باید تطبیق دهد و مسؤولان هم همین‌طور که علی (ع) در نامه مالک بیان کرد.
سیفی‌مازندرانی اظهار کرد: کسانی که ادعای ایمان می‌کند اگر رسول خدا حکم و فرمانی داشته باشد اگر دستور خلاف میل آن‌ها بود اگر این‌ها در جان و نفس خودشان اعتراضی داشته باشند از مؤمنان خارج هستند و دروغ می‌گویند مؤمن هستند و خدا قسم می‌خورد که این‌ها رایت نمی‌گویند ایمان آوردیم مگر اینکه تو را قاضی قرار دهند در تمام برنامه‌های زندگی خودشان.
وی ادامه داد: امام فرمود: ولایت فقیه همان ولایت رسول خداست و آنانی که دم از امام راحل می‌زنند و خود را فرزند و تابع مکتب امام می‌دانند، این کلام امام راحل است که بیان می‌کند و بقیه علمای بزرگ اسلام قبول دارند.
استاد عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: هر روز جریانی خلاف رهبری شکل می‌گیرد و این ستیزه با خط ولایت است و این مصداق محاجه با رسول و خداست.

خبر جدید  وحدت عامل اصلی پیروزی/ روحانیان سبک زندگی قرآنی را ترویج کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد