چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸
۱۹:۴۵:۴۹ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمایت از کانون‌های فرهنگی در جذب جوانان به مساجد اثرگذار است
حمایت از کانون‌های فرهنگی در جذب جوانان به مساجد اثرگذار است
سمنان- سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان بابیان اینکه هدایت معنوی امامان جمعه بر روند کانون‌ها موثر است، گفت:حمایت از کانون‌های فرهنگی در جذب جوانان به مساجد اثرگذار است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علی موسوی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با امام‌جمعه شاهرود به میزبانی دفتر وی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تبلیغات دو بال برای امامان جمعه هستند، ابراز داشت: هدف از فعالیت کانون‌ها جذب کودکان و نوجوانان به مساجد است و برای رسیدن به این طرح همکاری بین امامان جمعه و کانون‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی بابیان اینکه حمایت امامان جماعت از این نهادها بسیار تأثیرگذار درروند امور کانون‌ها است، افزود: وجود طرح و برنامه محوری کانون بسیار مهم است و هدایت‌ها و راهنمایی‌های معنوی امامان جمعه می‌تواند در تحقق این راه نقش مهمی ایفا کند.

وجود کانون‌های شاخص در شاهرود

سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان بابیان اینکه ارتباط بین مساجد و کانون‌ها ازجمله وظایف محوری این نهاد محسوب می‌شود، ابراز داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌بایست بر حضور جوانان در نماز جمعه تأکید و اهمیت آن را برای نسل جدید بازگو کنند.

موسوی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه در شهرستانی نظیر شاهرود کانون‌های فرهنگی و هنری شاخصی وجود دارد که اقداماتی در سطح کشوری انجام می‌دهند و این بسیار شایان تقدیر و نشان‌دهنده بالندگی این نهادها است.

وی افزود: با توجه به سیستم ارشاد دبیرکل سازمان‌های مساجد در بحث هنر تأکید بسیار دارند لذا این مهم در شورای هماهنگی کانون‌های مساجد نیز مطرح شد تا موازی کاری و دخالت در امور یکدیگر پرهیز و اقدامات مناسبی صورت گیرد.

سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان بابیان اینکه حدود ۸۰ الی ۹۰ کتابخانه این نهاد در سطح استان فعال است، ابراز داشت: با توجه به اینکه سطح کتاب‌های ارائه‌شده در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بالا است لذا متولیان امور فرهنگی می‌بایست جوانان را به سمت غنی‌سازی اوقات فراغت بامطالعه افزون‌تر سوق دهند.

کانون‌های فرهنگی بازوان ارشاد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه کانون‌ها به‌عنوان بازوان ارشاد با فعالیت بسیار بالا همراه ما هستند، ابراز داشت: با توجه به در پیش بودن اوقات فراغت خانواده‌ها می‌توانند از ظرفیت ارشاد و کانون‌ها برای غنی‌سازی این اوقات برای فرزندان خود بهره‌مند شوند.

رضا مهدیان بابیان اینکه اشتغال، سبک زندگی اسلامی و معرفی الگوهای قرآنی و دینی باید در بطن جامعه انجام شود، افزود: انجام این قبیل اقدامات در مراسم‌ ملی و مذهبی می‌تواند به جذب و تربیت جوانان موفق در این عرصه کمک کند.

کد خبر ۴۶۳۹۲۴۲


منبع :: حمایت از کانون‌های فرهنگی در جذب جوانان به مساجد اثرگذار است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد