پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹
18:25:28 - چهارشنبه 27 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خسارت ۱۰۰۰ میلیاردی سیل در استان سمنان/برخی واحدهای مسکونی کالپوش باید تخلیه شود
خسارت ۱۰۰۰ میلیاردی سیل در استان سمنان/برخی واحدهای مسکونی کالپوش باید تخلیه شود
استاندار سمنان با اشاره به خسارت بیش از ۱۰۰۰ میلیاردی سیل در استان سمنان گفت: زمینه اسکان موقت مردم کالپوش فراهم‌شده و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر بعدازظهر امروز در جمع مردم حسینآباد کالپوش به بارشهای چند روز گذشته در کشور و استان سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: بارش باران و برف نعمت الهی است که ما باید بهگونهای تدبیر کنیم تا از این نعمات دچار ضرر و زیان نشویم.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات ایجادشده برای بشریت نتیجه دستکاریهای افراد در منابع طبیعی است، افزود: باید از زمین، آب و سایر منابعی که در اختیارمان است، محافظت کنیم؛ چراکه در قبال آیندگان مسئول هستیم.

استاندار سمنان بیان کرد: در بحرانهای پیشآمده چند روز گذشته در استان همه مسئولان در میدان حاضر شدند و به وظیفه خود که همانا نجات جان انسانها بود عمل کردند و در خدمت مردم بودند.

خبر جدید  سمنان| خدمات سپاه هیچ‌گاه از یاد مردم ایران نمی‌رود

آشناگر عنوان کرد: در اواخر اسفندماه با وقوع بحران در شب اول بیش از هزار نفر از درراه ماندگان گرفتار در برف و بوران نجاتیافته و در اماکن امن اسکان یافتند.

وی افزود: در موج نخست بحران پیشآمده نهتنها از تمام امکانات استان بلکه مجبور به تأمین تجهیزات موردنیاز از استان معین سمنان یعنی قم شدیم.

استاندار سمنان بیان داشت: از دیگر اقدامات دستگاههای اجرایی بازگشایی راههای مواصلاتی و وصل آب در مناطق درخطر بود که بهموقع و در اسرع وقت انجام شد.

آشناگر افزود: در منطقه کالپوش، وزش باد شدید موجب شکسته شدن تیرهای برق شده بود که عملیاتترمیم موقت شبکه و وصل برق در کمترین زمان ممکن انجام شد.

وی ادامه داد: موج دوم بارشها که از دیروز در شهرستانهای گرمسار، آرادان و سرخه آغاز شد، به حدی شدت داشت که مجبور شدیم محور اصلی تهران به مشهد در مسیر سرخه به آرادان را مسدود کنیم.

استاندار سمنان تصریح کرد: مشکلات منطقه کالپوش و روستای حسینآباد پیش از آنکه از زبان مردم به ما منتقل شود در جلسه مدیریت بحران استان در اوایل اسفند ۹۷ بررسی شد و بنده در نشست با وزیر نیرو موضوع سد کالپوش تعیین تکلیف قطعی شود تا نگرانی مردم این منطقه در این خصوص رفع شود.

خبر جدید  عملیات احتکار ۱۰۰ موتورسیکلت در مهدی‌شهر نافرجام ماند؛ فرد محتکر قصد کلاهبرداری داشت

آشناگر با تأکید بر اینکه هیچ خطری سد کالپوش را تهدید نمیکند، گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر اختلال درروند پایداری سد ارائه نشده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید از پایداری سد اطمینان خاطر حاصل کنند تصریح کرد: وزارت نیرو علت اصلی رانش زمین را بافت خاکی این منطقه گزارش کرده است؛ بنابراین نشست سد دلیل بر رانش زمین نیست.

استاندار سمنان بیان داشت: مطالعاتی در گذشته در خصوص سد کالپوش انجامشده که باید مجدداً با اعزام کارشناسان و متخصصان به منطقه تکرار شود تا خیال مردم از امنیت و پایداری سد راحت شود.

آشناگر ادامه داد: به علت رانش زمین بخشی از روستای حسینآباد در حال تخریب است که میبایست این مشکل در اسرع وقت برطرف شود.

خبر جدید  واحدهای مشکل‌دار استان سمنان ‌به ۳۴ واحد کاهش‌ یافت‌

وی اظهار داشت: با توافقهای انجامشده با رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مقررشده است ساکنان این منطقه از محدوده خطر به مکانی امن انتقال دادهشده، تمامی خسارتهای وارده پرداخت و اجاره منزل جدید نیز پرداخت شود؛ بنابراین از این حیث مردم نگرانی نداشته باشند.

استاندار سمنان از آمادگی ایجاد کانکس جهت اسکان موقت حادثه دیدگان خبر داد و گفت: این در صورتی است که مدیران شهرستانی زمین لازم را در اختیار قرار دهند.

آشناگر افزود: برای اسکان موقت تأمین اعتبار لازم صورت گرفته و جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی عنوان کرد: برای ساخت خانههای مسکونی جدید منطقه جدیدی با وسعت ۵۴ هکتار در اختیار بنیاد مسکن قرارگرفته است.

استاندار سمنان میزان خسارتهای وارده به بخشهای مختلف استان را از بابت بحران اخیر ۱۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

آشناگر در خصوص اشتغال جوانان روستایی گفت: مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومانی تسهیلات روستایی در استان توزیعشده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد