چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹
11:36:17 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری در استان سمنان منسجم نیستند
داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری در استان سمنان منسجم نیستند
سمنان – رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه متاسفانه داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری در استان منسجم نیستند، گفت: این امر یکی از موانع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر جمعه‌ای صبح سه‌شنبه در نشست جذب سرمایه‌گذاری استان سمنان در محل اتاق بازرگانی سمنان ضمن بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید یک متولی داشته باشد، تأکید کرد: این مرکز توانسته است تاکنون به وظائف ذاتی خود عمل کند، ولی برای توسعه سرمایه‌گذاری نیازمند اولویت‌های مهمی هستیم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذار در بدو ورود جهت سرمایه‌گذاری با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مختلفی مواجه می‌شود که هرکدام نقش خدماتی و نظارتی را عهده‌دار هستند، از سوی دیگر اما داده‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاری ما منسجم نیستند و گاهی از آن‌ها حتی مطالعات اولیه را سپری نکرده‌اند، تا آنجا که سرمایه‌گذار تنها با عناوینی روبرو می‌شود.

ضرورت تمرکز در سیاست‌گذاری‌ها

رئیس اتاق سمنان از ایجاد مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق بازرگانی سمنان خبر داد و بیان داشت: مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق بازرگانی ایران تشکیل‌شده و طی ماه‌های آینده در اتاق‌های استان نیز فعال خواهد شد.

خبر جدید  امکان سکونت اتباع افغانستانی در مهمان‌شهر سمنان تامین است

جمعه‌ای بابیان اینکه زمانی جذب مناسب سرمایه‌گذار خواهیم داشت که زیرساخت‌ها و سیاست‌گذاری متمرکز و مناسب باشد، ابراز کرد: هدف تأسیس مراکز مشاوره سرمایه‌گذاری در اتاق‌های بازرگانی پیشنهاد مناسب برد برد برای طرفین سرمایه‌گذار است.

۲۴ سرفصل خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌شود

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه خدمات مرکز سرمایه‌گذاری در ۲۴ سرفصل ارائه می‌شود، گفت: زیرساخت‌های لازم برای مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سطح استان احیاء شده‌اند اما باید گفت بدون مشارکت بخش خصوصی نمی‌توانیم خدمات سرمایه‌گذاری موفقی را ارائه کنیم.

خبر جدید  رسیدگی به خانواده‌های زندانیان جرائم غیر عمد نوعی عبادت است

امیر خلیلی‌خواهنقش اتاق‌های بازرگانی در سطح بین‌المللی را تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: آژانس خدمات سرمایه‌گذاری در سطح بین‌الملل فعال هستند ووظیفه آنجذب سرمایه‌گذار با اولویت‌های خاص است.

وی همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر باید گفت امروز می بایست قوانین مخل کسب خود را اصلاح کرده و از موازی دستگاه‌ها اجتناب کنیم.

نقش مفید خدمات سرمایه‌گذاری

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان هم در سخنانی کوتاه ضمن تأکید بر اینکه مرکز مشاوره خدمات سرمایه‌گذاری در محل اتاق‌های بازرگانی‌می‌تواند نقش بسیار مفیدی داشته باشد، بیان کرد: تزاحم دستگاه‌ها در جذب سرمایه‌گذاری مشکل‌ساز است لذا باید گفت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی می‌تواند به‌عنوان متولی خدمات خاص را به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه کنند.

خبر جدید  ساختمان فرمانداری آرادان نیازمند اعتبار ویژه است

مهدی بندر آبادی همچنین افزود: از سوی دیگر اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی به اتاق‌های بازرگانی بسیار بالا است لذا می‌توانیم از پتانسیل اتاق‌های بازرگانی برای جذب سرمایه‌گذاری بهره ببریم.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مرتبط با سرمایه‌گذاری باید تعامل لازم را با اتاق های بازرگانی داشته باشند تا آنجا که در مرحله اول سرمایه‌گذار شناخت کامل از شرایط موجود داشته باشد و پس‌ازآن بتواند با درک درست تصمیم خود را با توجه به شرایط و مشوق‌ها سرمایه‌گذاری عملیاتی کند.

کد خبر ۴۵۰۷۱۴۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد