دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
20:04:45 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه مردمی آزاد اسلامی نرخ توسعه دانش را تضمین کرد
دانشگاه مردمی آزاد اسلامی نرخ توسعه دانش را تضمین کرد
نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: دانشگاه، محور تولید علم است و با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و برخورداری از منابع و فضا و نیروی انسانی، می‌تواند به مقصد برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، ابوالفضل حسنبیگی صبح امروز در افتتاحیه سومین همایش ملی علوم زیستی در واحد دامغان اظهار کرد: به عنوان ایرانی باید بدانیم ایران کجاست و چه جایگاه والایی دارد؛ ایران یک درصد جمعیت جهان را در خود جای داده؛ درحالیکه ۷ درصد از منابع و ثروت دنیا را در اختیار دارد و باید بدانیم که در سالهای دور،ایران بر جهان حکومت میکرده، بنابراین لازم است جستجوگر باشیم و شرایط مباهات و افتخار را شناسایی کنیم.

وی اضافه کرد: ایران با ۸۰ میلیون جمعیت به اندازه چین واحد آموزش عالی دارد و دانشگاهها مسئولند و باید به تثبیت شرایط فکر کنند؛ چراکهدانشگاه، محور تولید علم است و با مشارکت شرکتهای دانشبنیان و برخورداری از منابع و فضا و نیروی انسانی، میتواند به مقصد برسد و نیازهای خود را مرتفع کند.

خبر جدید  لزوم تقویت و تبیین گفتمان و دستاوردهای انقلاب اسلامی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، مدیریت اصولی منابع را از ضرورتها دانست و تأکید کرد: خشکسالی ۱۸ استان را دچار مشکل کرده و یکی از مهمترین وظایف دانشگاهها در زمینه تولید علم، وابسته به تأمین و حفظ منابع آبی در کشور است؛ چراکهتفکر نابود کردن منابع با خشکسالی به مهاجرت از ایران به سایر سرزمینها منتهی میشود.

حسنبیگی با توجه به تصویب طرح انتقال آب از خزر به مقایسه بین دریای خزر و دریاچه ارومیه پرداخت و یادآور شد: حجم آب، عمق دریای خزر و طول و عرض آن در هیچ شرایطی با دریاچه ارومیه قابل قیاس نیست و دغدغههای زیستمحیطی وجود نخواهد داشت و با همدلی و اینکه جمعیت استانهای شمالی در استان سمنان و سایر استانهای مرکزی حضور دارند و پیوند ناگسستنی بین آحاد مردمی در ایران عزیز جاری است؛ میتوانیم شاهد شکوفایی استانهای کویری باشیم.

خبر جدید  خوراک دامی بین دامداران سمنانی توزیع شد

رئیس کمیته آب کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: آب، نغمه جاری زندگی است و چارهای نداریم جز اینکه این ترانه حیات را در جای جای سرزمین پهناورمان بشنویم تا مردم کویرنشین، قدرت حفظ سرمایههای طبیعی و محصولات جهانی مانند پسته را داشته باشند؛بنابراین با حسن توجه ملی میتوانیم شاهد شکوفایی کشور عزیزمان باشیم.

حسنبیگی به اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی و کارکردهای این دانشگاه اشاره و اظهار کرد: اگر دانشگاه آزاد اسلامی و همت مسئولان آن نبود، هماکنوندر کشورمان بیشاز ۱۰۰ مؤسسه آموزش عالی نداشتیم؛ امااین دانشگاه مردمی نرخ توسعه دانش را تضمین کرد.

وی تشریح کرد: در سال جاری شاهد توفیقات دانشگاه آزاد اسلامی دامغان بودهام و ضمن قدردانی از دکتر نعمتی، از وی میخواهم با همکاری استادان و کارشناسان از نعمت ۱۲۰ هکتار زمینی که در اختیار دارند استفاده کنند و در زمینه زیستمحیطی وارد شوند و با تولیدات گلخانهای به افزایش محصولات کشاورزی کمک کنند و در بخش پسته نیز شاهد حرکتهای خوبی در مرکز مطالعات واحد دامغان بودم که امیدوارم از سرمایه انسانی و تجهیزاتی که یکی از واحدهای کمنظیر در این زمینه هستید به صنعت و اقتصاد منطقه و حتی کشور کمک کنید؛ چراکهدانشگاه آزاد میتواند در بخش زیست محیطی هم توسعه داشته باشد و هم الگوی دیگران شود و چارهای نداریم جز اینکهاز موقعیتها به خوبی استفاده کنیم.

خبر جدید  نوروز را در دارالمرحمه سرای مهربانی و زیبایی سپری کنید

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد