جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹
15:30:49 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس باید آنلاین و برخط باشد
دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس باید آنلاین و برخط باشد
دکتر حسینی شاهرودی گفت: دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس آنلاین و برخط نیست و این نهاد پس از انجام فعل و عمل متوجه تخطی دستگاه های اجرایی می شود. به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، نماینده مردم شاهرود و میامی اظهار کرد: بخشی از این انحرافات طبیعی است چرا که بودجه‌ای که از […]

دکتر حسینی شاهرودی گفت: دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس آنلاین و برخط نیست و این نهاد پس از انجام فعل و عمل متوجه تخطی دستگاه های اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، نماینده مردم شاهرود و میامی اظهار کرد: بخشی از این انحرافات طبیعی است چرا که بودجه‌ای که از سوی دولت به مجلس تقدیم می‌شود با تغییرات فاحشی روبه رو می‌شود.
وی با اشاره به انحرافات بودجه ٩٥ گفت: برخی از این موارد بیانگر این است که دولت در تکالیف خودش حتی در بند‌هایی که خود ارائه داده، به خوبی عمل نکرده است.
حسینی شاهرودی با بیان اینکه دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس آنلاین و برخط نیست، گفت: دیوان به طور معمول پس از اینکه تخطی رخ داد، وارد عمل می‌شود یعنی بعد از انجام فعل و عمل متوجه تخطی دستگاه‌های اجرایی می‌شود
عضو هیئت رئیسۀکمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نگاه پیشگیرانه نیست و تنبیهات ما در مجلس کارساز نبوده و مکانیزم‌های خوبی ارائه نشده است.
وی ادامه داد: اختلاف میان دولت و مجلس سبب شده است که دستگاه‌های نظارتی خود را به روز نکنیم و در فرآیند اجرا با مشکل مواجه شویم
حسینی شاهرودی افزود: انتظار می‌رود تا هر هزینه‌ای که دولت انجام می‌دهد متناسب با نوع معاملاتش مورد بررسی قرار گیرد و با این شیوه می‌توانیم برخی از اختیارات را به دیوان محاسبات بدهیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان بیان کرد: نظارت بردستگاه‌های اجرایی و نحوه تخصیص درست و عادلانه باید در تمامی حوزه‌ها بلاخص حوزه اقتصادی بیشتر شود چرا که در غیر اینصورت در بخش تولید با موانعی روبه رو خواهیم شد.

خبر جدید  مکان راهپیمایی22 بهمن شهرستان گرمسار مشخص شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد