سه شنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۸
۱۹:۳۱:۱۹ - شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه های روستایی بخش کالپوش بازگشایی شد
راه های روستایی بخش کالپوش بازگشایی شد
شاهرود – ایرنا – رییس اداره راه و شهرسازی میامی گفت : همه راه های روستایی این بخش که با بارش برف و کولاک شدید بسته شده بودند ، بازگشایی شدند .

امیر تیموری عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش نیروهای امدادی و راهداری همه مسیرهای اصلی و بین روستایی بخش کالپوش باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.
وی گفت : با توجه به اینکه حسین آباد کالپوش با استان گلستان هم مرز می باشد راه بین استانی به سمت گالیکش گلستان نیز بازگشایی شده است .
تیموری گفت : راه های کشاورزی و دامداری روستاها با همکاری مردم درحال بازگشایی می باشد .
رییس اداره راه وشهرسازی میامی گفت : یک دستگاه لودر شهرداری میامی ، یک دستگاه بولدوزر و یک دستگاه لودر همراه با یک کمرشکن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، یک دستگاه بولدوزر از راهداری قم ، یک دستگاه بولدوزر و کمپرسی و ماک برفروب از بیارجمند ،۲ دستگاه خودرو کمک دار از میامی در عملیات بازگشایی راه های روستایی همکاری کردند.
وی گفت: هنوز خسارت ها برآورد نشده است.
به گزارش ایرنا، عملیات بازگشایی راه های بین روستایی کالپوش بی درنگ بعد از فروکش کردن کولاک شدید و برف ، توسط راهداران درقالب چند گروه آغاز شد .
وی با تشکر از مسوولان شرکت خط لوله نفت و راهسازان کویر در خصوص اعزام تریلی گفت: ۲ دستگاه بولودزر ، ۲ دستگاه گریدر ، سه دستگاه لودر ، یک دستگاه یونی ماک ، ۲ دستگاه نمک پاش مکانیزه از راهداری نیز درقالب گروه های مختلف بازگشایی فعالیت کردند.
بارش سنگین برف از اواخر دوشنبه شب درکالپوش آغاز و با کولاک شدید همراه شده و موجب بسته شدن همه راه های روستایی این بخش شد.
در ۶ روز گذشته نیروهای راهداری با کمک امدادگران راه های اصلی و بین روستایی را باز کرده و برق چند روستا را نیز وصل کرده اند.
این بارش ها خسارت جدی به بخش های مختلف از جمله تاسیسات برق و مخابرات وارد کرده است .
مسوولان استان سمنان و شهرستان میامی از ساعات اولیه بارش سنگین برف و کولاک شدید ، با بسیج تمامی امکانات استانی و بهره گیری از ظرفیت های موجود ، تا حد زیادی از دشواری های مردم کاستند .
به دستور استاندار و با حضور نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی امروز نشست شورای مدیریت بحران استان درسوداغلن کالپوش برگزار شد.
بخش کالپوش باطبیعت بسیار زیبا در شمال شهرستان میامی در منطقه کوهستانی واقع شده است، جنگل دشت شاد ، حسین آباد و نام نیک ، غارنام نیک ،دشت شقایق ها و آفتابگردان در دشت دانیال ،سدکالپوش ، آبشارهای حسین آباد و نام نیک از جاذبه های گردشگری دراین بخش می باشد.
مجموع راه های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود۳۴۰ کیلومتر راه روستایی می باشد.
شهرستان میامی با هشت هزارو ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰هزار تن درشرق استان سمنان واقع است .
بخش کالپوش با بیش از ۲۵هزارتن جمعیت دارای ۱۲ روستاست.
۷۳۵۷/۶۱۶۷


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد