به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش وو جوانان استان سمنانبه اتفاق هیئت همراه با آیت ا… شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان در دفتر امام جمعه دیدار کرد.
آیت ا… شاهچراغی با اشاره به فواید ورزش و تأثیرات آن بر روی جوانان گفت: جذب جوانان به ورزش و میادین ورزشی وصرف انرژی و فعالیت جوانان در میادین و محیط های سالم ورزشی میتواند نقطه مقابل تهاجم فرهنگی باشد و آنان را از بسیاری از انحرافات، خطرها و آسیبهای اجتماعی جامعه کنونی مصون نگه می دارد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان با اشاره به این که دین مبین اسلام به سلامتی اهمیت می دهد گفت : ازبرکات و ثمرات مهم ورزش سلامتی است.
خطیب جمعه سمنانگفت : نوجوانان و جوانان علاوه بر ورزش ، برای رسیدن به کمال دنیوی و اخروی باید با قرآن و مسایل دینی بیشتر مانوس شوند.
آیت ا… شاهچراغی با اشاره به این که باید مردم قدر دو نعمت سلامتی و امنیت خود را بدانند ، افزود : ورزشکاران در کنار جنبه های جسمی باید به ترتیبت روح هم بپردازند و باید رنگ ورزش ، رنگ خدایی و دینی باشد.
مجتبی جانعلی در این دیدار ضمن تقدیر از رهنمودها و حمایت های معنوی امام جمعه سمنان از ورزش و جوانان گفت: تعادل و توازن دو سیاست اداره کل ورزش و جوانان خواهد بود تا شاهد رشد و توسعه یکسان تمام بخشهای ورزشی در این استان مستعد باشیم.
وی افزود:ورزش تنها یکی از نیازها و مطالبات جوانان است و باید با کمک همه مسئولین و مردم در این راستا گامهای موثرتری برداشته شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمناندر بخش دیگری از این دیدار،اظهار کرد:تشکیل ستاد ساماندهی جوانان در شهرستان ها و استان در صورتی که جدی به آن پرداخته شود می تواند بخش مهمی از مشکلات جوانان را مرتفع سازد.