یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹
15:35:03 - سه‌شنبه 20 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روایت‌ شهیدی که در اسارت نماز و روزه‌اش ترک نشد تا شهید شد
روایت‌ شهیدی که در اسارت نماز و روزه‌اش ترک نشد تا شهید شد
شهید «مجیدرضا عامری»؛ اسوه بریدگی از دنیای مادی شهید «مجیدرضا عامری»، اسوه بریدگی از دنیای مادی است؛ شهیدی که در اسارت نماز و روزه‌اش ترک نشد تا شهید شد. به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محفل روایت‌گری شهدای شاهرود با خاطره‌گویی از شهیدان یحیی میراعلم و مجیدرضا عامری برگزار شد.در این مراسم که ایثارگران و […]

شهید «مجیدرضا عامری»؛ اسوه بریدگی از دنیای مادی

شهید «مجیدرضا عامری»، اسوه بریدگی از دنیای مادی است؛ شهیدی که در اسارت نماز و روزه‌اش ترک نشد تا شهید شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محفل روایت‌گری شهدای شاهرود با خاطره‌گویی از شهیدان یحیی میراعلم و مجیدرضا عامری برگزار شد.
در این مراسم که ایثارگران و جانبازان و راویان دفاع مقدس و امام جمعه بسطام حضور داشتند، روایت شهید یحیی میراعلم از کلاته میراعلم شهرستان میامی ذکر شد.
ایوب حسین‌پور، راوی دفاع مقدس شاهرود با بیان اینکه این شهید ۹ روز بیشتر در جبهه حضور نداشت و در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید، عنوان کرد: شهید در کلاته میراعلم شهرستان میامی زاده شد و بعد به شاهرود آمد و با دوست صمیمی خود بنایی را شروع کرد و زود صاحب‌ خانه شد و ازدواج کرد و بار عشقی که به دفاع از نظام داشت راهی جبهه شد و با اینکه مرحله اول حضورش بود بعد از ۹ روز در اردیبهشت بهشت سال ۱۳۶۱ بهر فیض شهادت نائل آمد.
در این مراسم از شهید مجیدرضا عامری با حضور پدر و برادرش روایت‌گری شد.
یدالله عامری، پدر شهید با بیان اینکه وقتی خبر شهادت او را دادند کسبه محله نواب بسیار ناراحت شدند، گفت: شهید بسیار عاشق نماز اول وقت و قرآن بود و اخلاق پسندیده داشت و در بین محله و بچه‌ها شاخص بود.
وی با بیان اینکه شهید عاشق درس بود و در دبیرستان شهید میرغفوریان تحصیل می‌کرد، افزود: بسیار تلاش داشت تا به جبهه برود اما من رضایت نمی‌دانم که در آخر با توجه به اشتیاق شهید راضی شدم و او رفت و در سال ۱۳۶۷ بعد از قطع‌نامه توسط دشمن اسیر شد و در زندان تکریت نگهداری می‌شد و یک سال اسیر بود و بر اثر مریضی و سنگدلی دشمنان به شهادت رسید و پیکر پاکش بعد از ۱۳ سال به کشور بازگشت.
برادر شهید سعید عامری نیز در سخنانی با بیان اینکه شهید علاقه فراوان به قرآن و نماز داشت، گفت: در اسارت شهید قرآن و نماز اما وقتی ترک نشد و روزه می‌گرفت با یک استکان آب و دژخیمان رژیم بعث عراق تحمل نداشتند و وقتی تو مریض شد او را به بیمارستان نبردند و حتی کسی که او را برد نیز کتک زدند و این شهید به شهادت رسید و او را دفن کردند که بعد از ۱۳ سال پیکر او را آوردند و در گلزار شهدای شاهرود آرام گرفت.
پدر شهید با تأکید بر صداقت شهدا گفت: باید همه صادق باشیم و با صداقت راه شهدا را ادامه دهیم و در این مسیر ثابت‌قدم بمانیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد