به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛این آثار شامل چهار عنوان کتاب، دو عنوان اثر چندرسانه ای و یک نرم افزار اندروید است که با حضور مشاور استاندار در امور ایثارگران و جمعی از مسوولان و اهالی فرهنگ و ادب رونمایی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان سمنان گفت: با تلاش دوستداران فرهنگ و ایثار امسال هشت اثر مرتبط با ایثار و شهادت در استان سمنان رونمایی شده است.

حجت الاسلام حسنفریدون افزود: بارونمایی از این هفت عنوان شمار آثار چاپ و منتشر شده مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در استان سمنان به ١١٢ اثررسید.

در این مراسم که همراه با برنامه های متنوع ازجمله قرائت شعر و توضیحات نویسندگان این آثار بود از کتاب "ماهی مجنون" مجموعه اشعار ناصر حامدی، "از تبار غیورمردان" اثر خالق شاه حسینی در ارتباط با شهدای ایل الیکایی شهرستان آرادان، کتاب "مرد کوچک" اثر فرزانه نعیمی و "شهرداران بهشت" اثر شاعر و نویسنده سعید انصاری که با موضوع شهدای شهرستان مهدیشهر است رونمایی شد.

همچنین دو اثر چند رسانه ای شامل اثر معرفی شهیدان مومنی که شامل سه برادر شهید از شهرستان دامغان است و ذوالفقارخانیان دو شهید از مهدیشهر و نیز نرم افزار اندروید مرتبط با ٧٦ شهید امام زاده اشرف سمنان نیز رونمایی شد.

استان سمنان در دوران دفاع مقدس قریب سه هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است و از نظر تعداد شهدا در ردتبه هایبرتر در بین استانهای کشور قرار دارد.

٢٢ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا است.