چهارشنبه, ۲۲ آبان , ۱۳۹۸
۱۱:۳۳:۲۰ - چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنگ درختکاری در مدارس شاهرود نواخته شد
زنگ درختکاری در مدارس شاهرود نواخته شد
شاهرود – زنگ درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور مسئولان به منظور ترغیب و تشویق دانش آموزان به حفظ محیط‌زیست به عنوان آینده‌سازان فردا در سطح مدارس شاهرود طنین‌انداز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد خرم صبح چهارشنبه در نخستین روز از هفته منابع طبیعی به میزبانی دبیرستان شهید جواد ابراهیمیان شاهرود ضمن بیان اینکه شاید انسان امانت‌دار خوبی برای سرمایه عظیم منابع طبیعی نبوده است ضرورت توجه دانش آموزان را به درخت و حفظ محیط‌زیست خواستار شد و ابراز داشت: جنگل‌ها و مراتع آن چیزی هستند که تداوم نسل بشر را به دنبال دارند اما با اقدامات نامناسب مدیریتی جنگل‌ها را تخریب و مراتع را به سمت نابودی سوق دادیم.

وی ضمن بیان اینکه می‌بایست به این نکته اندیشه کرد که برای حفظ سرمایه‌های ارزشمند خدادادی اکنون چه می‌توان انجام داد، اضافه کرد: منابع طبیعی و محیط‌زیست جایگزین ندارد و اگر از بین رود جبران آن چالش سختی پیش روی انسان خواهد گذاشت، بنابراین حفظ این سرمایه‌های ارزشمند ضروری است.

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرماندار شاهرود بابیان اینکه در آیات، روایات و احادیث بسیار به حفظ منابع طبیعی و درختکاری اشاره‌شده است، ابراز داشت: با توجه به این امر امروز می‌بایست برای حفظ این سرمایه‌های گرانقدر از ظرفیت دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان فردا استفاده کرد.

خرم در ادامه تصریح کرد: آموزش از طریق دانش آموزان با همکاری آموزش‌وپرورش در بطن خانواده رسوخ کرده و می‌تواند موجب بالندگی یک جامعه شود بنابراین امروز باید این نسل جدید را به حفظ این دارایی‌های ارزشمند بیش از پیش ترغیب و تشویق کرد.

وی اضافه کرد: آموزش نسل جدید از طریق همیاران طبیعت، حضور در مدارس و برنامه‌های فراگیر می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست ایفا کند بنابراین می‌بایست برای این سنگ بنا از کودکی سرمایه‌گذاری کرد تا شاهد رشد نسلی باشیم که برای حفاظت سرمایه‌های ارزشمند تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم از مهناز همتی خبرنگار مهر به عنوان حامی طبیعت تقدیر به عمل آمد و همچنین به یاد شهید مدافع حرم محمد قنبریان نهالی در این مدرسه غرس شد.

کد خبر ۴۵۶۰۶۷۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد