دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
12:27:33 - پنج‌شنبه 14 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفر ۷ درصد از تهرانی‌ها صنعت گردشگری سمنان را متحول می‌کند
سفر ۷ درصد از تهرانی‌ها صنعت گردشگری سمنان را متحول می‌کند
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اگر ۵ تا ۷ درصد از شهروندان تهرانی به سمنان مسافرت کنند، این استان از معبر به مقصد تبدیل می‌شود.

گروه استانهای خبرگزاری آنا؛ گاهی همجواری یک کشور با کشور دیگر و یا موقعیت جغرافیایی یک استان یا منطقه میتواند سرآغاز تحولات شگرفی در آن منطقه باشد. استان تهران به دلیل ویژگیهایی که دارد برای استانهای همجوارش فرصت خوبی برای توسعه در ابعاد مختلف است. این همجواری باعث شده تا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا اعلام کند که حضور ۵ تا ۷ درصدی ساکنان تهران برای سفر در سمنان میتواند صنعت گردشگری این استان را تکان دهد.

مهدی جمالاظهار کرد: نوروز بهترین فرصت برای ایرانگردی است و اگر ۵ الی ۷ درصد از شهروندان تهرانی به سمنان مسافرت کنند این استان از معبر به مقصد تبدیل میشود.

وی افزود: با توجه با نوسانات و بالارفتن قیمت ارز فرصت مناسبی برای گردش در نقاط مختلف ایران برای هموطنان فراهم آمده است.

خبر جدید  دامغان؛ گردشگری کوهستانی و کویری/ شهره آفاق با طلای سبز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان یادآور شد: از فرصتهای گردشگری ناب کشور غافل هستیم و خیلی از گردشگران حرفهای از جاذبههای مختلف ایران اسلامی بیخبر و بیاطلاع هستند درحالی که ممکن است همان فرد از جاذبههای تفریحی و یا کوچهپسکوچههای فلان شهر اروپایی یا فلان کشور مطلع باشد.

جمال یادآور شد: ایران اسلامی فضاهای متعددو جذابی برای گردشگری دارد که با شناسایی این ظرفیتها روزبهروز به رونق این صنعت در کشور افزوده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان اظهار کرد: نمایشگاه گردشگری که در ماه گذشته در نمایشگاه بینالمللی تهران برگزار شد، مقدمهای بر معرفی جاذبههای گردشگری ایران اسلامی برای عید نوروز بود.

وی با بیان اینکه سمنان بخشی از توان خود را در احداث بومگردی متمرکز کرده، افزود: در استان البرز ۷۲ بومگردی فعال است و فرصت مناسبی برای هموطنان برای آشنایی با آداب و رسوم مردم سمنان فراهم آمده و ایام نوروز فرصت خوبی برای حضور مردم کشور در بوم گردیهای استان سمنان است.

خبر جدید  گردشگری مسیری برای تجارت پرسود در صنعت بی‌دود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان با بیان ویژگی معبری این استان خاطرنشان کرد: استان سمنان ازجمله استانهایی است که ویژگی معبری دارد و سعی بنده و همکارانم در اداره میراث فرهنگی این است که این استان به مقصد گردشگری مسافران در ایام مختلف سال تبدیل شود.

وی اظهار کرد: از حدود دو سال گذشته شاهد تغییر رویکرد مسافران بودهایم و این استان به مقصد گردشگری ایرانگردان تبدیلشده ولی برای ما و مردم استان سمنان راضیکننده نیست.

جمال یادآور شد: استان سمنان و جاذبههای گردشگری که دارد بهطور مطلوب برای گردشگران معرفی نشده و خیلی از مردم ایران بهطور باید و شاید از جاذبههای گردشگری این استان اطلاعات کافی ندارد که در گامهای کوتاهمدت، میانمدت و بلندمدت درصدد معرفی جاذبههای گردشگری استان سمنان هستیم.

خبر جدید  برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان

گردشگری سمنان

وی گفت: در نوروز امسال علاوه بر اینکه سعی داریم سمنان را از معبر به مقصد تبدیل کنیم سعی میکنیم تا با کمک از فضای مجازی و رسانه، سمنان و جاذبههای گردشگری سمنان را معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان یادآور شد: نزدیکی سمنان به تهران فرصت بینظیری است که در اختیار استانهای معدودی قرارگرفته و سمنان با علم به این موضوع سعی دارد تا بستههای گردشگری کوتاهمدت آخر هفته و قطار گردشگری بین تهران و سمنان راهاندازی کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ۵ الی ۷ درصد از شهروندان تهرانی به سمنان مسافرت کنند این استان از معبر به مقصد تبدیل میشود و از این تریبونازهموطنان برای گذراندن تعطیلاتدر استان سمنان دعوت میکنم.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد