چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸
۱۵:۱۳:۴۰ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان|برای درآمدزایی در شهرداری‌ها برنامه مدونی وجود ندارد
سمنان|برای درآمدزایی در شهرداری‌ها برنامه مدونی وجود ندارد
استاندار سمنان گفت: باید برنامه‌های کاهش بودجه شهرداری‌های استان سمنان به بودجه‌های دولتی اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر پیش از ظهر امروز در جلسه سازمان همیاری و شهرداریهای استان، با اشاره به خدمات مختلف شهرداریها به شهروندان اظهار داشت: شهرداریها یکی از سازمانهای پرکار در نظام اداری محسوب میشوند.

وی شهرداریها را دولتهای کوچک شهرهای استان دانست و افزود: این سازمان نظام بودجهای و درآمدهای خاصی دارد به همین دلیل میتوان آن را «دولت کوچک شهرها» خواند.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه شهرداریها سازمان عمومی غیردولتی هستند گفت: شهرداریها باید برای توسعه و ارتقای در امور شهرها از تکیه بر بودجههای دولتی بکاهند.

آشناگر با تأکید بر اینکه شهرداریها باید در کنار بودجههای مشخص و روشهای درآمدی مرسوم، درآمدزا باشند عنوان کرد: متأسفانه در برخی شهرداریها بخش درآمدهای غیرمستمر در حوزه شهری به دلیل نبود برنامهریزیهای مدون به دست فراموشی سپرده میشود.

وی به ظرفیت مطلوب استان در حوزه دانشگاه و بهرهمندی از نخبگان اشاره کرد و افزود: شهرداریها باید نهایت استفاده را از ظرفیت علمی استان در حوزههاست مدیریت امور شهری و کسب درآمد ببرند.

استاندار سمنان اظهار داشت: امکانات در حوزه شهری مطلوب است؛ اما جای تأسف دارد که برای کسب درآمد در شهرداریها راهکار جدی و برنامه مدونی وجود ندارد.

آشناگر بر اقدام حوزه معاونت عمرانی نسبت به نظارت دقیق و شناسایی آسیبها و کمبودهای موجود در حوزه ایجاد منابع در شهرداریها تأکید کرد.

وی تصریح کرد: ضعفهای بسیار جدی در بخشهای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در مدیریت شهری استان مشاهده میشود که باید اصلاح و موردبررسی قرار گیرد.

استاندار سمنان با اشاره به پراکندگی مسائل اجتماعی در حوزه شهر تأکید کرد: شهرداران باید نسبت به این مسائل آشنایی کامل داشته باشند و در خصوص فراهمسازی امکانات مطلوب ویژه اقشار ضعیف چارهای بیندیشند.

آشناگر تأکید کرد: در رأس امور اجرایی شهرداران کاهش هزینهها و مدیریت بودجه قرار گیرد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد