دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
15:13:40 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان|برای درآمدزایی در شهرداری‌ها برنامه مدونی وجود ندارد
سمنان|برای درآمدزایی در شهرداری‌ها برنامه مدونی وجود ندارد
استاندار سمنان گفت: باید برنامه‌های کاهش بودجه شهرداری‌های استان سمنان به بودجه‌های دولتی اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر پیش از ظهر امروز در جلسه سازمان همیاری و شهرداریهای استان، با اشاره به خدمات مختلف شهرداریها به شهروندان اظهار داشت: شهرداریها یکی از سازمانهای پرکار در نظام اداری محسوب میشوند.

وی شهرداریها را دولتهای کوچک شهرهای استان دانست و افزود: این سازمان نظام بودجهای و درآمدهای خاصی دارد به همین دلیل میتوان آن را «دولت کوچک شهرها» خواند.

خبر جدید  مسئول جدید ستاد نماز جمعه سمنان معرفی شد

استاندار سمنان با اشاره به اینکه شهرداریها سازمان عمومی غیردولتی هستند گفت: شهرداریها باید برای توسعه و ارتقای در امور شهرها از تکیه بر بودجههای دولتی بکاهند.

آشناگر با تأکید بر اینکه شهرداریها باید در کنار بودجههای مشخص و روشهای درآمدی مرسوم، درآمدزا باشند عنوان کرد: متأسفانه در برخی شهرداریها بخش درآمدهای غیرمستمر در حوزه شهری به دلیل نبود برنامهریزیهای مدون به دست فراموشی سپرده میشود.

خبر جدید  سمنان| سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور افزایش می‌یابد

وی به ظرفیت مطلوب استان در حوزه دانشگاه و بهرهمندی از نخبگان اشاره کرد و افزود: شهرداریها باید نهایت استفاده را از ظرفیت علمی استان در حوزههاست مدیریت امور شهری و کسب درآمد ببرند.

استاندار سمنان اظهار داشت: امکانات در حوزه شهری مطلوب است؛ اما جای تأسف دارد که برای کسب درآمد در شهرداریها راهکار جدی و برنامه مدونی وجود ندارد.

آشناگر بر اقدام حوزه معاونت عمرانی نسبت به نظارت دقیق و شناسایی آسیبها و کمبودهای موجود در حوزه ایجاد منابع در شهرداریها تأکید کرد.

خبر جدید  مردم شاهرود با شهید مدافع حرم «قنبریان» وداع کردند

وی تصریح کرد: ضعفهای بسیار جدی در بخشهای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در مدیریت شهری استان مشاهده میشود که باید اصلاح و موردبررسی قرار گیرد.

استاندار سمنان با اشاره به پراکندگی مسائل اجتماعی در حوزه شهر تأکید کرد: شهرداران باید نسبت به این مسائل آشنایی کامل داشته باشند و در خصوص فراهمسازی امکانات مطلوب ویژه اقشار ضعیف چارهای بیندیشند.

آشناگر تأکید کرد: در رأس امور اجرایی شهرداران کاهش هزینهها و مدیریت بودجه قرار گیرد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد