شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
0:59:54 - شنبه 26 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان| بنیاد برکت ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند
سمنان| بنیاد برکت ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال آینده ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در شهرهای گرمسار و آرادان راه‌اندازی می‌کند.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز گرمسار، به دنبال سفر سال گذشته محمد مخبررئیسستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به شهرستان گرمسارمقرر شد که بنیاد برکت وابسته به این ستاد با اولویت مناطق روستایی از طریق الگوهای مشارکتی اشتغالزایی اجتماعمحور، تسهیلاتمحور و بنگاهمحور خود تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال در این مناطق سرمایهگذاری و مشارکت کند.

بر اساس این گزارشپیرو این تصمیمسفرهایی به شهرهای گرمسار و آرادان انجام و فرصتها و مزیتهای هر منطقه در هر سه الگوی اشتغالزایی اجتماعمحور، تسهیلاتمحور و بنگاهمحور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

خبر جدید  سمنان| ظرفیت سمن‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده شود

همچنین مقرر شد به مدت دو سال و تا پایان سال ۹۸در قالب طرح اجتماعمحور سحاب (سرمایهگذاری حمایتی اشتغال برکت) بیش از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در گرمسار و آرادان راهاندازی شود.

برای سال ۹۷ایجاد ۲۵۰ طرح اشتغالزایی در شهرهای گرمسار و آرادان در دستور کار است که پس از انتخاب مجری و تسهیلگران، ارایهآموزشهای لازم و ثبتنام متقاضیان و اهلیتسنجی، تا به امروز ۵۰ طرح در زمینهی مشاغل خرد و خانگی از جمله پرورش دام سبک، زنبورداری، پرورش قارچ، قالیبافی و غیره راهاندازی شده و ۲۰۰ طرح دیگر در شرف راهاندازی است و پیشبینی میشود تا پایان سال، همه۲۵۰ طرح اشتغالزایی محقق شود. برای سال ۹۸ هم ایجاد و راهاندازی ۲۵۰ طرح اشتغالزایی در قالب الگوی اجتماعمحور سحاب پیشبینی شده است.

خبر جدید  معدن مس و سرب طرود در شاهرود به بهره‌برداری رسید

در طرح اجتماعمحور سحاب یا همان سرمایهگذاری حمایتی اشتغال برکتمتقاضیان پس از کسب شرایط لازماز سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد ۴ درصد به بانک عامل معرفی میشوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار میگیرند.

خبر جدید  طرح ملی حذف قبوض کاغذی برق در استان سمنان اجرا می‌شود

همچنین بنیاد برکت در حال بررسی پروژهها و فرصتهای ایجاد طرحهای اشتغالزایی در قالب الگوهای تسهیلاتمحور و بنگاهمحور در گرمسار و آرادان است تا پس از نهایی شدن بررسیها، عملیات اجرای آنها را آغاز کند.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد