پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11:03:47 - سه‌شنبه 11 فوریه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان در آستانه محو بی‌سوادی/ کاهش بیسوادن کشور از ۵۲درصد به حدود ۵ درصد در ۴دهه
سمنان در آستانه محو بی‌سوادی/ کاهش بیسوادن کشور از ۵۲درصد به حدود ۵ درصد در ۴دهه
شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از قرار گرفتن استان سمنان در آستانه محو بی‌سوادی خبر داد و گفت: میزان باسوادی در استان سمنان بالاتر از میانگینهای کشوری است.

شعار سال:معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از قرار گرفتن استان سمنان در آستانه محو بی‌سوادی خبر داد و گفت: میزان باسوادی در استان سمنان بالاتر از میانگینهای کشوری است.

شاپور محمدزاده در شورای پشتیبانی سواد آموزی استان سمنان از آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از اجرای طرح شتاب بخشی باسوادی در شهرستان‌های میامی و آرادان خبر داد و اظهار کرد: در آینده نزدیک شاهد برپایی جشن ریشه‌کنی و محو بیسوادی در استان سمنان خواهیم بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در شورای پشتیبانی سواد آموزی استان سمنان در استانداری سمنان برگزار شد خاطرنشان کرد: شورای پشتیبانی سواد آموزی اصیل ترین مرجع ریشه‌کنی و پشتیبانی مبارزه با بی‌سوادی در سطح استان‌های کشور است .

خبر جدید  گفت و گو‌ مستقیم‌ با‌ مردم در ‌مواقع بحران، بسیا‌ر موثر و ضروری است

محمد زاده با اشاره به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران گفت‌: نهضت سواد آموزی صدقه جاریه حضرت امام خمینی (ره) است که خدمات بسیار گسترده و متنوعی را به مردم ارائه کرده است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور اضافه کرد: تا پیش از انقلاب ۵۲٫۵ درصد از مردم کشور بی‌سواد و ۴۷٫۵ درصد نیز باسواد بودند که این عدد بر اساس سرشماری سال ۹۵ به ۹۴٫۷ درصد باسوادی رسیده و خوشبختانه استان سمنان سه دهم درصد از میانگین کشوری نیز بالاتر است.‌

وی با اشاره به اینکه بزودی شاهد برپایی جشن ریشه کنی بیسوادی در استان سمنان خواهیم بود گفت: در استان سمنان در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله تعداد بسیار ناچیزی بیسواد وجود دارد که با تلاش تمامی مسئولان استان این تعداد نیز باسواد خواهند شد.

خبر جدید  ریشه هیئات مذهبی در تاریخ ایران

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور همچنین گفت در پیش از انقلاب در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله از هر ۱۰۰ روستایی ۷۹ نفر بیسواد بودند در حالی که این عدد در سرشماری سال ۱۳۹۵ به مرز ۹۰ درصد باسوادی رسیده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که در ۶ سال استقرار دولت تدبیر و امید بالغ بر دو میلیون و ۶۰۸ هزار نفر کم سواد یا بیسواد تحت پوشش نهضت سواد آموزی قرار گرفته اند، افزود: هم اکنون ۸۰ درصد از فعالیت‌های نهضت سواد آموزی مختص زنان و بویژه زنان روستایی است.

خبر جدید  اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر

وی با درخواست از استاندار سمنان مبنی بر حمایت از مجموعه نهضت سواد آموزی در برگزاری جشن محو بی‌سوادی در استان، اعلام آمادگی کرد تا ۷۰ درصد از اعتبارات طرح شتاب بخشی سواد آموزی در شهرستان‌های میامی و آرادان را از محل اعتبارات سازمان نهضت سواد آموزی کشور تامین کند . همچنین بر این اساس ۳۰ درصد باقی مانده نیز با موافقت استاندار سمنان از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۲۵دی۱۳۹۸،کد خبر:۹۸۱۰۲۵۱۹۶۴۷،www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد