دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
2:15:24 - پنج‌شنبه 28 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان| منازل در معرض خطر رانش زمین کالپوش تخلیه می‌شود‌
سمنان| منازل در معرض خطر رانش زمین کالپوش تخلیه می‌شود‌
معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از تخلیه منازل مسکونی در معرض خطر رانش زمین کالپوش خبر داد و گفت: ساکنان این منازل در کانکس‌های پیش‌بینی‌شده اسکان خواهند یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی خداداد بعدازظهر امروز در سومین جلسه شورای مدیریت بحران استان سمنان در شهرستان میامی که با موضوع بررسی مسائل و مشکلات رانش زمین در منطقه کالپوش برگزار شد به آغاز اقدامات اولیه در خصوص مدیریت بحران با موضوع رانش زمین در این منطقه از هفته اول اسفند ۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت: در روز ۱۲ اسفند ۹۷ مسائل مربوط به منطقه کالپوش از طریق استاندار سمنان در جلسهای با ریاست سازمان مدیریت بحران کشور مطرح شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر مهمترین اولویت شورای مدیریت بحران استان؛ اسکان ساکنین منازلی است که در معرض خطر قرار دارند و یا منازلی که براثر رانش زمین تخریبشدهاند.

خبر جدید  هشدار درباره وزش باد شدید و گردوخاک برای برخی نقاط استان سمنان

معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه از ساخت ساز در مناطق در معرض خطر جلوگیری شده است گفت: بررسیها جهت تعیین مکان جایگزین بهمنظور ساختوساز آغازشده است.

خداداد با اعلام آمادگی ایجاد کانکس جهت اسکان موقت حادثه دیدگان گفت: استقرار کانکس برای اسکان ساکنین روستا و کسانی که باید منزلشان را تخلیه کنند، بلافاصله و در اسرع وقت انجام میشود.

وی با اشاره به تلاشهای انجامشده برای عادیسازی شرایط در مناطق بحرانزده استان سمنان بیان داشت: نقص مربوط به برق، آب و گاز در حسینآباد کالپوش بهصورت موقت برطرف شده است.

معاون مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان خاطرنشان کرد: با تلاش مسئولان امر این خدمات بهصورت پایدار در اسرع وقت برای روستای حسینآباد محقق خواهد شد.

خبر جدید  طرح میقات الرضا در بقاع متبرکه شاخص استان سمنان اجرا می‌شود

۱۵۰ تن جو بین دامداران «بحرانزده» کالپوش توزیع شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز از توزیع بیش از ۱۵۰ تن جو میان دامداران بحرانزده کالپوش در شهرستان میامی خبر داد.

سید حسن میرعماد به خسارتهای وارده بخش کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه در اثر سیلاب اخیر کالپوش ۶۰ رأس دام روستائیان این منطقه از بین رفتند.وی در خصوص خسارتهای وارده به جایگاههای دام افزود: این بارشها از سه تا ۵۰ درصد جایگاههای دام مردم منطقه را تخریب کردهاند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان داشت: انبارهای ذخیره دولتی در منطقه به جهت آسیبهای وارده ناشی از بارشهای اخیر نیز به تجهیز و ایمنسازی دارند و باید اعتباری ویژه در این خصوص لحاظ شود.

میرعماد بیان داشت: ۱۵۰ تن جو برای تأمین نیاز دامها در بین دامداران توزیعشده است.

خبر جدید  امام جمعه موقت سمنان: ۲۰۳۰ برای دشمن «سرباز» می‌سازد/جامعه فرهنگیان مراقب باشند

وی با اشاره به توزیع دو تن مرغ منجمد برای مردم منطقه کالپوش گفت: در آیندهای نزدیک دو تن دیگر نیز در این منطقه توزیع میشود.

مدیرکل امور عشایر استان سمنان در این جلسه با اشاره به استقرار ۱۲۰ خانوار عشایری کالپوش در مناطق بالادست گفت: تعداد ۱۲۰ رأس دام این عشایر به دلیل سرمای ناشی از بارشهای اخیر تلفشدهاند.

حسینی با اشاره به اینکه عشایر کالپوش در مناطقی از استان گلستان مستقر هستند، افزود: تاکنون امکانات موردنیاز در سه مرحله به این عشایر ارسالشده است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات و معضلات حوزه عشایر منطقه کالپوش راه دسترسی و بازگشت عشایر است که بهسازی این مهم نیاز به تأمین اعتبار دارد تا در دستور کار قرارگرفته و مشکل برطرف شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد