سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
21:47:59 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان دانشمند یک درصد برتر دنیا انتخاب شدند
سه عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان دانشمند یک درصد برتر دنیا انتخاب شدند
براساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (Essential Science Indicators) سه عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، براساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (Essential Science Indicators) دکتر محمدحسین احمدی و دکتر علی اکبر ملکی دو عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و دکتر ماشاالله رضاکاظمی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی و مواد این دانشگاه، در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرارگرفتند.

پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به ارائه فهرستی از پژوهشگران برتر دنیا می‌پردازد که هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می‌شوند. مرجعیت علمی مبنای گزینش پژوهشگران برتر در پایگاه طلایه داران علم ESI است و براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش‌های پژوهشگران تعیین می‌شود و همچنین ارجاعات یا استناد‌ها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش‌های منتشر شده هستند.

خبر جدید  دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان به آزمایشگاه تحقیقات رفتاری مجهز می‌شود

هر چقدر تعداد استناد‌های صورت گرفته به پژوهش‌های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش‌های وی بالاتر بوده و این پژوهش‌ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.

نمایه بین المللی ISI برای انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر دنیا، تعداد استناد‌های صورت گرفته به پژوهش‌های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر را شمارش کرده و این محققان را در ۲۲ رشته موضوعی طبقه بندی می‌نماید. سپس این محققان براساس تعداد استناد‌های دریافتی به صورت نزولی مرتب سازی می‌شوند و یک درصد برتر از هر رشته به عنوان پژوهشگران برتر انتخاب می‌گردند.

خبر جدید  بیست‌ودومین کاروان راهیان‌نور دانشگاه سمنان راهی مناطق عملیاتی می‌شود

لازم به توضیح است؛ نام دکتر احمدی و دکتر رضاکاظمی پیش از این نیز در فهرست دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار داشت و دانشگاه به ترتیب برای چهارمین و دومین مرتبه مفتخر به حضورشان در جمع فوق می‌باشد. همچنین براساس آخرین اعلام پایگاه شاخص‌های اساسی علم نام دکتر ملکی نیز به این فهرست اضافه شد و تعداد اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود در فهرست یک درصد برتر دنیا به ۳ نفر رسید
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه صنعتی شاهرود برای شرکت در عملیات انتقام سخت، خواستار عضویت در سپاه قدس شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد