سه شنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۸
۱۸:۱۹:۵۶ - جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سپاه استان سمنان ساکنان ۵۳ روستای در محاصره برف مازندران را نجات داد
سپاه استان سمنان ساکنان ۵۳ روستای در محاصره برف مازندران را نجات داد
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به خدمات ارائه‌شده از سوی بسیجیان و پاسداران سمنانی به سیل‌زدگان مازندرانی گفت: سپاه استان سمنان ساکنان ۵۳ روستای در محاصره برف مازندران را نجات داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سرهنگ پاسدار حمید دامغانی ظهر امروز در دیدار با حجتالاسلام جباری امامجمعه بهشهر و فرمانده سپاه این شهرستان اظهار داشت: امدادرسانی به ۸۰ روستای شهرستانهای بهشهر و گلوگاه تاکنون انجامشده است.

وی رانش زمین را مشکل اصلی روستاهای سیلزده عنوان کرد و گفت: جادهها و مسیرهای ارتباطی روستاها و همچنین محل نگهداری دامها دچار مشکلات زیرساختی شدهاند و بر این اساس اقدامات لازم جهت کمک به مردم این روستاها آغازشده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان تصریح کرد: ساکنین سه روستا به علت رانش زمین باید هر چه سریعتر به محل دیگری انتقال داده شوند.

امامجمعه بهشهر در این دیدار بیان داشت: به منطقه هزارجریب و ۵۳ روستای تابعه آن بیشترین آسیب از برف اخیر واردشده است.

حجتالاسلام جباری ضمن تقدیر از پیشگامی سپاه و بسیج در خدماترسانی به مردم سیلزده گفت: باید در برابر بروز حوادث صبور باشیم تا مشکلات ناشی از آن حل شوند.

وی با بیان اینکه دست بشر در بروز بسیاری از حوادث دخیل است، افزود: غارت جنگل و قطع درختان، ساختوسازهای ممنوع، تجاوز به حریم رودخانهها در بروز حوادثی همچون سیل نقش دارند.

امامجمعه بهشهر از خدمات ارائهشده به مردم سیلزده توسط سپاه استان سمنان تقدیر کرد و گفت: باید روند اتمام جاده اصلی شهرستان بهشهر و دامغان بهمنظور رفاه حال مردم و مسافران این دو استان تسریع یابد.

فرمانده سپاه بهشهر نیز در این دیدار بیان داشت: ظرف مدت سه روز ساکنین ۵۳ روستا را که در محاصره برف گرفتارشده بودند با همکاری همه مسئولان نجات دادیم.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی رانش زمین است، افزود: برخی روستاها در این منطقه دارای ۴۰ خانوار و برخی دیگر ۱۰ خانوار دارند و برخی دیگر که ییلاق و قشلاقی هستند در حال حاضر خالی از سکنه هستند.

فرمانده سپاه بهشهر وسایل سنگین راهسازی همچون لودر، گریدر و غلتک را از وسایل موردنیاز عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشبینی هواشناسی و تداوم بارشها در روزهای آینده باید نقاطی پرخطر ایمنسازی شوند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با اشاره به تعامل مطلوب دستگاههای اجرایی با سپاه در کمکرسانی به مردم گفت: یک دستگاه لودر و چند دستگاه کامیون را به مناطق اعزام کردهایم.

جبار دوستمحمدیان تأکید کرد: نیاز است اداراتی نظیر جهاد کشاورزی، دامپزشکی، اداره ره و حملونقل و منابع طبیعی با ما در راستای خدمت به مردم کمک کنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد