چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
21:08:38 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شادابی جامعه با تزریق نشاط اجتماعی-محمدرضا یوسف نژاد*
شادابی جامعه با تزریق نشاط اجتماعی-محمدرضا یوسف نژاد*
سمنان- ایرنا- حس سرزندگی، امید برای توسعه و آبادانی و تعهد به میهن باوجود مشکلات اقتصادی در کشور با تزریق نشاط اجتماعی و افزایش شادکامی جمعی محقق می شود.

جامعه افسرده نه تنها به توسعه و آبادانی در کشور فکر نمی کند بلکه در بسیاری از موارد حس بی تفاوتی به شرایط حاکم در جامعه زمینه ترویج بدبینی ها است.
سنجش انگیزه برای زندگی با معیار اقتصادی و درآمد بیشتر ناروا به نظر می رسد و فرد به تنهایی توان حرکت در مسیر نشاط سازی را ندارد و حاکمیت برای تحقق این مهم تلاش کند.
نشاط اجتماعی به معنی بی اخلاقی و رواج رویکردهای نابهنجار نیست اما باید بپذیریم در چارچوب و براساس شرع و قانون هم برای شاد کردن مردم در جامعه اقدام چندان موثری صورت نگرفته است.
نشاط اجتماعی با شغل و شرایط زندگی مناسب فراهم نمی شود و بسترهای حس شادابی با کنارگذاشتن نگرش فرد محوری در جامعه فراهم خواهد شد.
تنها راه موثر برای کنترل آسیب های اجتماعی افزایش نشاط و شادی در جامعه است و یکی از چالش های اساسی در محقق نشدن این مهم فقدان درک مشترک بین مسئولان و اقشار مردم در رابطه با نحوه اجرا نشاط در جامعه است.
کدر و تاریک نشان دادن جامعه افیونی برای نابودی یک ملت است و در چارچوب موازین و قانون می توان با استفاده از ظرفیت و حفظ حرمت ها برای نشاط مردم کاری کرد.
در بسیاری از کشورهای جهان رخدادهایی عملی و تاریخی برای شادی و نشاط اجتماعی وجود ندارد اما برای نشر شور در جامعه خود به رویکردهای ساختگی و مصنوعی روی می آوردند که این امر نشان از اهمیت به مقوله نشاط اجتماعی است.
توجه به نشاط اجتماعی با رویکرد های سیاسی برای یک جامعه سم است و به این مسئله مهم توجه داشته باشیم که از اساس مردم سیاسی نیستند و به یک ملت می بایست با دیدگاه های اجتماعی و فرهنگی نگریست.
چهارشنبه سوری و یا عید باستانی نوروز رویدادهای جریان ساز برای ترویج نشاط اجتماعی است و باوجود بعضی از مشکلات اقتصادی که این روزها گریبان جامعه را گرفته است، خودتحریمی های اجتماعی را باید کنار گذاشت.
شهرداری و دستگاه های اجرایی ذیربط در دقایق پایانی سال ۹۷ به میدان بیایند تا حس لذت و سرزندگی با قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهرها در آستانه نوروز برای مردم قابل لمس باشد.
مذهب بخشی از هویت مردم ایران است که در ولادت های ائمه معصوم(ع) و آیین های ایرانی-اسلامی با برپایی خیمه های شادی می توان برای افزایش شادکامی در جامعه تلاش کرد.
توجه به سلامت روحی در کنار سلامت جسمی در اولویت مسئولان باشد و امروزه باوجود زندگی ماشینی و کوچک شدن خانواده ها، نشاط اجتماعی را علاوه برکانون گرم خانواده در جامعه هم می بایست جستجو کرد.
در زندگی سنتی گذشته معنی نشاط اجتماعی به معنی و مفهوم امروزی چندان مورود توجه نبود اما در عصر حاضر با توسعه بافت شهرها در بسیاری از کشورهای جهان به این مهم توجه می شود.
ظرفیت های بیشماری براساس قانون برای شاد کردن مردم در کشور وجود دارد که تاکنون از آن بهره نبرده ایم و مسئولان با اعتمادسازی و همدلی می توانند در اجرای طرح های نشاط اجتماعی گام بردارند.
حس خودباوری در جامعه در نهایت به افزایش تعهد مردم به حاکمیت و توسعه فرهنگی می انجامد و تغییر الگوهای فراغتی در کشور با هم افزایی مسئولان محقق خواهد شد و باید به این باور برسیم که نشاط اجتماعی کلید افزایش حس بالندگی مردم در سالهای آینده خواهد بود.
*خبرنگار ایرنا

خبر جدید  استاندار: موانع اجتماعی طرح های آبی سمنان برطرف شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد