یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹
15:05:06 - دوشنبه 2 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شمارش معکوس برای راه‌اندازی گلخانه‌ای بزرگ با ۵۰ قطعه گلخانه‌ای و ۲۲ استخر پرورش ماهی‌
شمارش معکوس برای راه‌اندازی گلخانه‌ای بزرگ با ۵۰ قطعه گلخانه‌ای و ۲۲ استخر پرورش ماهی‌
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با اشاره به احداث مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی در روستای اعلای این شهرستان از پیشرفت فیزیکی خوب این پروژه خبر داد و گفت: توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای در شهرستان سمنان بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با اشاره به احداث مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی در روستای اعلای این شهرستان از پیشرفت فیزیکی خوب این پروژه خبر داد و گفت: توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای در شهرستان سمنان بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار است . به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علی شاهی در حاشیه بازدید از مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی روستای اعلا سمنان اظهار کرد: افزایش عملکرد تولید محصولات کشاورزی، کاهش مصرف آب، تولید محصولات کشاورزی در تمام طول سال و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید محصولات کشاورزی از جمله مزیت‌های توسعه گلخانه‌هاست که در شهرستان سمنان نیز مانند دیگر شهرستان‌های استان سمنان پیگیری می‌شود . وی با اشاره به مشخصات مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی در حال احداث در روستای اعلا سمنان افزود: این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای در زمینی به مساحت ۳۱ ٫ ۲ هکتار در دست احداث است . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با اشاره به اینکه ۲۸ قطعه گلخانه‌ای ۶ هزار مترمربعی در ۲۲ هکتار از این اراضی احداث می‌شود اضافه کرد: این مجتمع بزرگ همچنین شامل ۲۲ استخر ۵۰۰ متری پرورش ماهی است . شاهی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع به عنوان ساختمان سورتینگ بسته‌بندی و انبار این مجتمع در نظر گرفته شده است عنوان کرد: این مجتمع همچنین شامل باغات پسته و انار است که به ترتیب با مساحت‌های سه و ۲ هکتار در حال احداث است . وی با بیان اینکه کار احداث این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی از شهریور سال گذشته آغاز شده است؛ از پیشرفت ۱۵ درصدی احداث این پروژه خبر داد و عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های انجام شده این پروژه در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تأمین آب مورد نیاز این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و ماهیان زینتی خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز این مجتمع از طریق حفر یک حلقه چاه عمیق با دبی ۲۰ لیتر بر ثانیه و با حجم برداشت سالانه ۲۱۶ هزار متر مکعب تأمین شده و سختی آب استحصالی یک هزار و یک‌صد میلی‌موس بر سانتی متراست . شاهی خاطرنشان کرد: برای این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای یک استخر ذخیره آب از جنس پلیتون با گنجایش ۸۰۰ متر مکعب احداث می‌شود . وی با اشاره به پیش‌بینی میزان تولید محصولات مختلف در این مجتمع بزرگ گلخانه ای تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها در این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای سالانه سه هزار و ۴۰۰ تن سبزی و صیفی و یک میلیون و یکصد هزار قطعه ماهی زینتی تولید می‌شود . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با اشاره به حجم سرمایه گذاری در این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای و تولید ماهیان زینتی اظهار داشت: مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده برای احداث این مجتمع بزرگ ۸۱۷ میلیارد ریال است که ۶۶۰ میلیارد ریال آن برای واحدهای گلخانه‌ای و ۱۵۷ میلیارد ریال آن در حوزه تولید ماهیان زینتی هزینه می‌شود .
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  40 درصد فارغ‌التحصیلان علمی‌کاربردی‌ در مشاغل مرتبط با تحصیل‌شان کار می‌یابند/ افزایش اقبال داوطلبان به دانشگاه جامع
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد