چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹
12:05:04 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرک های مسکن مهر سمنان به ۴۸ مدرسه نیاز دارد
شهرک های مسکن مهر سمنان به ۴۸ مدرسه نیاز دارد
سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: شهرک های مسکن مهر در شهرستان های استان برای ارایه خدمات آموزشی به جمعیت ساکن نیاز به ۴۸ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

سعید هژبری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی باید درمانگاه، مسجد و مدرسه راه اندازی شود، اما در جوار مناطق مسکن مهر استان سمنان این راهبرد به معنی واقعی اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته ۱۳ مدرسه با ۱۵۰ کلاس درس در مناطق مسکن مهر استان سمنان احداث شد و برای تکمیل اجرای این طرح به ساخت دست کم ۵۰ مرکز آموزشی دیگر نیاز است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان اضافه کرد: اکنون بخش هایی از واحدهای مسکن مهر سمنان خالی از سکنه و بخشی نیمه تمام است و در صورت تکمیل تمام این واحدها، باید صدها مدرسه دیگر در این مناطق ساخت.
هژبری تصریح کرد: در نواحی صنعتی استان سمنان مانند ایوانکی تراکم جمعیت دانش آموزی روبه افزایش است و ساخت مدرسه به دلیل افزایش روزافزون جمعیت در این مناطق ضرورت دارد.
وی ادامه داد: اکنون چالش نبود مراکز آموزشی و رفاهی در واحدهای مسکن مهر بر حسب جمعیت در شهرستان های سمنان، شاهرود و گرمسار قابل توجه است که با تخصیص اعتبار و همراهی خیّران، می توان مدارس بیشتری در این مناطق ساخت.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: روز به روز بر وسعت بافت های فرسوده استان سمنان افزوده می شود و ساخت مدرسه به روز در این مناطق در سال های آینده در استان سمنان ادامه می یابد.
به گزارش ایرنا، در استان سمنان ۷۹۳ فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت۶۵۳ هزار و ۹۳۴ متر مربع وجود دارد.
در ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن مهر در استان سمنان سمنان ساخته شد.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

خبر جدید  جاده های سمنان لغزنده و ترافیک روان است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد