شنبه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۸
۱۹:۴۳:۵۱ - سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است گفت: در سالی که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده است وظیفه مسئولان حمایت از تولیدکنندگان به‌منظور بهبود اوضاع اقتصادی و فضای کسب‌وکار در جامعه است.

صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بهروز اسودی بعدازظهر امروز در نشستی با خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن جلسات سازمان صنعت سمنان اظهار داشت: در۸۳ کارگاه قالیبافی سمنان ۱۰ هزار بافنده فرش مشغول به کار هستند.

وی گفت: این بافندههای فرش در استان سمنان زیر نظر ۲۴ شرکت تعاونی شهری و روستایی در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود شش مجتمع قالیبافی در سمنان خبر داد و گفت: از تعداد ۸۳ کارگاه فعال قالیبافی در استان سمنان ۵۲ کارگاه بهصورت متمرکز و مابقی کارگاهها بهصورت غیرمتمرکز مشغول بافت قالی، قالیچه و تابلو فرش هستند.

اسودی در مورد بازرسی بیمهشدگان حرفه قالیبافی عنوان کرد: افراد مشغول به کار در این حرفه و حرفههای مرتبط باآنکه بیمهشده استان سمنان هستند؛ در ششماهه دوم سال گذشته یک هزار و ۹۶۱ مورد بازرسی قرارگرفتهاند.

وی انجام این بازرسیها بهمنظور جلوگیری از تشییع حقوق مشمولان واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهصورت دقیق و مستمر را لازم و ضروری دانست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: از سوی سازمان تأمین اجتماعی استان سمنان بیمه ۱۴۲ نفر از مشمولان به دلیل عدم احراز استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و همچنین انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرارداد لغو شده است و به ۷۴ نفر از مشمولان غیرفعال نیز در طی بازرسیهای انجامشده اخطار دادهشده است.

اسودی با تأکید بر برگزاری دورههای آموزشی بهمنظور ارتقای مهارت قالیبافان گفت: تاکنون هفت دوره ارتقای مهارت برای بیش از۳۰۰ قالیباف در استان سمنان برگزارشده است.

وی گفت: امسال نیز برای نخستین بار دوره آموزشی ویژه مربیان قالیبافی در شهرستان شاهرود برگزارشده است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد