چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
19:43:51 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است
صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است گفت: در سالی که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده است وظیفه مسئولان حمایت از تولیدکنندگان به‌منظور بهبود اوضاع اقتصادی و فضای کسب‌وکار در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بهروز اسودی بعدازظهر امروز در نشستی با خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن جلسات سازمان صنعت سمنان اظهار داشت: در۸۳ کارگاه قالیبافی سمنان ۱۰ هزار بافنده فرش مشغول به کار هستند.

وی گفت: این بافندههای فرش در استان سمنان زیر نظر ۲۴ شرکت تعاونی شهری و روستایی در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود شش مجتمع قالیبافی در سمنان خبر داد و گفت: از تعداد ۸۳ کارگاه فعال قالیبافی در استان سمنان ۵۲ کارگاه بهصورت متمرکز و مابقی کارگاهها بهصورت غیرمتمرکز مشغول بافت قالی، قالیچه و تابلو فرش هستند.

اسودی در مورد بازرسی بیمهشدگان حرفه قالیبافی عنوان کرد: افراد مشغول به کار در این حرفه و حرفههای مرتبط باآنکه بیمهشده استان سمنان هستند؛ در ششماهه دوم سال گذشته یک هزار و ۹۶۱ مورد بازرسی قرارگرفتهاند.

خبر جدید  دولت به‌تنهایی قادر به ساخت مدارس ایمن نیست

وی انجام این بازرسیها بهمنظور جلوگیری از تشییع حقوق مشمولان واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما بهصورت دقیق و مستمر را لازم و ضروری دانست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: از سوی سازمان تأمین اجتماعی استان سمنان بیمه ۱۴۲ نفر از مشمولان به دلیل عدم احراز استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و همچنین انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرارداد لغو شده است و به ۷۴ نفر از مشمولان غیرفعال نیز در طی بازرسیهای انجامشده اخطار دادهشده است.

خبر جدید  سمنان| بصیرت و ایستادگی می تواند ما را در جنگ اقتصادی پیروز کند

اسودی با تأکید بر برگزاری دورههای آموزشی بهمنظور ارتقای مهارت قالیبافان گفت: تاکنون هفت دوره ارتقای مهارت برای بیش از۳۰۰ قالیباف در استان سمنان برگزارشده است.

وی گفت: امسال نیز برای نخستین بار دوره آموزشی ویژه مربیان قالیبافی در شهرستان شاهرود برگزارشده است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: صنعت فرش استان سمنان نیازمند حمایت است

خبر جدید  معاون سپاه استان سمنان: ترویج فرهنگ شهدا نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق می‌کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد