چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹
19:36:00 - چهارشنبه 27 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عشایر سمنان ۲۰ میلیارد ریال از برف و سیلاب خسارت دیدند
عشایر سمنان ۲۰ میلیارد ریال از برف و سیلاب خسارت دیدند
سمنان- ایرنا- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: برف و کولاک هفته گذشته به همراه سیل بر اساس برآورد اولیه ۲۰ میلیارد ریال به عشایر این استان خسارت وارد کرد.

حمیدرضا حسینی عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از مسیرهای دسترسی و مواصلاتی عشایر استان سمنان در اثر بارش برف و کولاک و جاری شدن سیلاب از هفته گذشته تا کنون دچار مشکل شد.
وی بیان کرد: عمده مشکلات به وجود آمده برای عشایر میامی، شاهرود و دامغان است که در کوچ و مناطق قشلاقی در شهرستان کلاله و مراغه تپه استان گلستان حضور دارند.
وی با اشاره به آسیب دیدگی و خسران عشایر استان سمنان، تصریح کرد: یک هزار و ۶۰۰ راس دام عشایر استان سمنان که مستقر در مناطق قشلاقی استان گلستان هستند، تلف شده است‌.
حسینی ادامه داد: ۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع از جایگاه و تاسیسات دامداری های عشایر این استان مستقر در کوچ قشلاقی استان گلستان دچار آسیب و خسارت شده است.
وی به بارش برف و کولاک در شهرستان مهدیشهر اشاره و خاطرنشان کرد: عشایر این منطقه از استان سمنان تلفات دامی نداشتند.
حسینی با بیان اینکه عشایر مستقر در استان سمنان تلفات دامی نداشت، اضافه کرد: خسارت انسانی در بین عشایر استان گزارش نشده است.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان یادآور شد: کمک های غیرنقدی شامل مواد غذایی، پوشاک و صفحه های خورشیدی برای تامین برق به مناطق آسیب دیده در منطقه قشلاقی گلستان، برای عشایر سمنانی ارسال شد.
وی به خدمات رسانی و حمایت از عشایر استان سمنان تاکید و بیان کرد: اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال برای تامین کمک های غیرنقدی عشایر این استان تخصیص یافت.
وی یادآور شد: ۲ تیم عملیاتی برای کمک و خدمات رسانی به عشایر سمنان به استان گلستان اعزام شد.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان با بیان اینکه عمده خسارت وارده در حوزه عشایر مربوط به ایل راه های استان سمنان است، گفت: مسیرهای ایل راه کوچ ییلاقی عشایر در اردیبهشت و خرداد ۹۸ که در اثر برف و کولاک و جاری شدن سیلاب از هفته گدشته تاکنون مسدود و دچار آسیب شد، با کمک و هماهنگی راه و شهرسازی استان بهسازی و مرمت شده است.
به گزارش ایرنا، فعالیت سامانه بارشی، سرما و برف و کولاک شدید در هفته آخر اسفند ۹۷ و سپس سیلاب در چند روز گذشته در پی داشت که خسارات فراوانی به استان های سمنان، گلستان و مازندران وارد کرد.
عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱٫۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار راس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ راس دام سنگین دارند و سالانه ۹ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز به ارزش بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تولید می کنند.
به گزارش ایرنا، در نقاط مختلف استان سمنان از عصر سه شنبه ششم فروردین ۹۸ در اثر بارش های شدید بهاری سیلاب به راه افتاد که یک کشته در سمنان برجا گذاشت.
۹۸۹۱/۶۱۰۳

خبر جدید  استاندار: پایه بودجه ای سمنان پاسخگوی توسعه اقتصادی نیست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد